Kultura jest wspaniała!

Akcesoria do nietypowych zastosowań

Kto dziś posiada w domostwie maczety? Jeśli pomyślisz o jakimś przestępcy (w ostatnim czasie w Krakowie było wiele aktów przemocy z użyciem tej broni), jesteś w błędzie. Maczety są pomocne w wielu kwestiach. Ich najpowszechniejszym przeznaczeniem są rozmaite prace w ogródku. Maczety są niezbędne, kiedy trzeba wyciąć wysokie rośliny, których nie można wyrwać za pomocą gołych rąk. Maczety mogą być również przydatne podczas maszerowania po gęstych lasach, w których należy sobie czyścić drogę kawałkiem niezawodnego żelastwa.

Dla każdego faceta, którego pasją jest polowanie, dobrym zakupem są noże składane, niezbędne przy przyrządzaniu zabitych zwierząt (zobacz tu - http://www.cqb.pl/sog-m-29.html). Bez wątpienia słyszeliście nieraz, że myślistwo jest złe i zbędne w dzisiejszym świecie. W rzeczywistości może się tak zdawać, prawda jest jednak zupełnie inna. Polujący nie mogą w naszym kraju strzelać do jakichkolwiek okazów, które przebywają w lesie. Wszystkie rzeczy powiązane z myślistwem są bardzo restrykcyjnie regulowane przez władzę krajową. Trzeba mieć na uwadze, że bezprawne polowania są zabronione i grożą karą więzienia.

noże
Napisał: Stelton
Na podstawie: Stelton
Każdy polujący dostaje określony przydział – nie może zabijać więcej sztuk. Poza tym okazy, które są likwidowane przez polujących, to najczęściej jednostki chore, niosące ryzyko dla innych mieszkańców lasu. Najchętniej poluje się na szkodniki – gdyby w Polsce nie likwidowano dzików, za chleb w sklepie trzeba byłoby bulić ponad jedenaście złotych! Z jakiego powodu? To oczywiste. Dziki demolują pola uprawne.

Analogicznie jest w przypadku lisów, które masakrują kury. Oczywiście wielu polujących kocha to, czym się parają. Wielu z nich lubi się chwalić swoimi zdobyczami – to nic złego. Nie trzeba w tym odnajdywać jakichś niebezpiecznych odruchów tych ludzi. Jest to taki sam dowód zwycięstw, jak na przykład dyplom z uniwersytetu bądź medal za wygranie prestiżowych zawodów sportowych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-17 07:54:23
Tagi: szkodniki, noże, hobby, wędrówki, uprawy