Kultura jest wspaniała!

System Of A Down to obecnie wyjątkowo modny zespół rockowy

Rock, to muzyka, która dzieli się na kilka gatunków, często znacznie odbiegających od siebie. Jest to spowodowane szczególnie tym, że wyjątkowo dużo wykonawców rocka, ma inne spojrzenie na tą muzykę, jak również stara się w odmienny sposób ją charakteryzować, przez co powstaje wiele niesamowicie ciekawych i zróżnicowanych kompozycji.


koncert System Of A Down
Napisał: C.M.FRIESE photography
Na podstawie: http://www.flickr.com
Funk rock, to rodzaj rocka, który aktualnie jest całkiem dobrze znany, a to za sprawą Red Hot Chili Peppers (więcej przeczytasz tutaj: więcej o zespole). Grupa ta działa na światowym rynku muzycznym już sporo lat i nadal potrafi zaskoczyć znakomitą produkcją, która szybko zdobywa uznanie muzyków z całego świata. Nawet artyści gustujący w innych gatunkach często niesamowicie pochlebnie oceniają produkcje stworzone przez Red Hot Chili Peppers. Zespół ten stara się godzić klasycznego rocka z nowoczesnością. Zdecydowanie częściej zespół ten wykorzystuje elementy elektroniki w swych utworach. Jednak te elementy szczególnie mają za zadanie poprawić brzmienie wybranych instrumentów żywych, dzięki czemu całość utworu ma znakomity wydźwięk.

Funkcjonują z powodzeniem również zespoły, które preferują inne odmiany rocka. Idealnym przykładem jest System Of a Down (najnowsze newsy pod linkiem: http://terazrock.pl/aktualnosci.html?tag=system+of+a+down), który po kilkuletniej przerwie wznowił swoją pracę i mamy możliwość słuchać kolejnych utworów, w których także można usłyszeć nowoczesne, elektroniczne dźwięki. Jest to zespół, jaki ma bogatą przeszłość artystyczną, jak także koncertową, dlatego należy jak najbardziej wykorzystywać tę grupę jako przykład łączenia klasycznego rocka z nowoczesnością.

Bardzo ważne dla obecnego rocka jest to, że pomimo stosowania elektroniki, wszystko tak naprawdę produkowane jest na żywych instrumentach, a urządzenia i programy do tworzenia muzyki elektronicznej służą do modyfikacji, polepszania określonych dźwięków, by w taki sposób utwór prezentował się jak najlepiej pod względem technicznym. Nie można w przypadku rocka stwierdzić, że elektronika zamazuje naturalny obraz tego gatunku muzycznego, bo koncerty przeważnie przez wszystkie grupy wykonywane są na żywo, a w dzisiejszych czasach technologia po prostu daje szansę wytwarzać utwory na niezwykle wysokim poziomie. To z kolei umożliwia słuchaczom pozyskiwać płyty, które posiadają utwory przedstawiające niesamowicie ciekawe brzmienia. Jak najbardziej rock jest muzyką powiązaną z klasyką, lecz znacznie częściej dopuszcza ona nowe elementy muzyki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-17 07:54:16
Tagi: artyści, Elektronika, rock, dźwięki, Zespół, utwory