Kultura jest wspaniała!

Teraz audiobooki stają się bardzo modne - jeżeli chcesz spróbować, kup jednego na spróbowanie

W obecnych czasach dużo mówi się o tym, że czytamy coraz mniej. Wszystkie statystyki są zdecydowanie nader alarmujące – często wskazują, że przeciętny Polak czyta mniej niż jedną pozycję w ciągu roku. Jeżeli już coś czytamy, zazwyczaj są to gazety albo… instrukcje obsługi. Na szczęście okazuje się, że takie statystyki, choć oczywiście powinny dać nam wiele do myślenia, nie są do końca prawdziwe. Teraz wielce modne stało się czytanie książek w odrobinę inne formie niż tradycyjna. Sporo osób obecnie na przykład korzysta z czytników książek. Nie da się zaprzeczyć, że taki sposób przyswajania książek jest znakiem współczesnych czasów.
książka w formie audiobooka
Napisał: Denise Krebs
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli Ty także używasz czytnika, zdecydowanie doskonale wiesz, o co chodzi. Dzięki czytnikom możemy czytać książki właściwie wszędzie – nie da się ukryć, że w dodatku jest to bardzo łatwe. Czytniki są lekkie i niewielkie, dlatego ich noszenie ze sobą na co dzień nie sprawia praktycznie żadnego kłopotu. Innym sposobem na czytanie książek jest także przykładowo ich słuchanie. Audiobooki nie są wprawdzie tak popularne jak książki w formie elektronicznej, jednak niewątpliwie mają wielką grupę swoich fanów. Dużą zaletą audiobooków jest także to, że coraz więcej książek jest dostępnych właśnie w tej formie.

Jeżeli dla przykładu Twoją ulubioną książką jest Wiedźmin - audiobook http://www.fonopolis.pl/Wiedzmin-Krew-elfow tej książki bez wątpliwości będziesz w stanie znaleźć niemalże w każdym sklepie. Audiobooki to także świetny sposób na czytanie książek przez osoby niewidome – nie wszystkie z nich władają językiem Braille’a, a nawet jeśli go znają, nie zawsze chcą czytać książki w ten konkretnie sposób. Dla takich osób słuchanie audiobooków to na pewno jeden z najlepszych sposobów na zapoznanie się zarówno z klasyką książek jak i nowościami wydawniczymi. Sporo księgarni oferuje na swoich witrynach internetowych możliwość nabycia audiobooków praktycznie na równi z tradycyjnymi wydaniami książek w formie papierowej.
Kiedy jednak nie możesz znaleźć wybranej książki na witrynie ulubionej księgarni, wówczas możesz po prostu poszukać jej w sieci. Jeżeli przykładowo wrzucisz w wyszukiwarkę internetową hasło Trylogia Husycka, wtedy zdecydowanie uda Ci się ją odnaleźć – oczywiście pod warunkiem, że dana książka w ogóle jest dostępna w formie audiobooka na polskim rynku wydawniczym - sprawdź w tym sklepie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-17 07:54:14
Tagi: książka, Audiobooki, czytanie, książki w formie elektronicznej, audiobooków