Kultura jest wspaniała!

Jak nie rozpuścić ukochanego zwierzaka?

Podejrzewasz, że twoja pociecha miała zawsze zaskakujące zainteresowania? Już w w czasie, gdy miało zaczęły je interesować poradniki o roślinach i kwiatach, porady i możliwości stworzenia pięknego i niepowtarzalnego ogrodu. Myślisz, że to najlepszy pomysł na zajęcie dla starszych? Nieprawda. Dzieci mogą mieć szerokie horyzonty i choćby trwało to tylko chwilę warto pozwolić im na takie próbowanie. Ale – uwaga – pamiętajmy, że wartościowe jest próbowanie z głową.


Dziecko z pluszakiem
Napisał: Miles Bannan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jak nasze dziecko jest zafascynowane psami nie kupuj mu od razu czworonoga, zakup mu na początek poradnik o psach, o ich hodowli, opiece, o ich zachowaniu, o rasach, niech twoje dziecko pozna psie nawyki, niech zobaczy, że taki pies to radość, ale również obowiązek.

Po zapoznaniu się z treścią takiejksiążki zweryfikuj jego wiedzę, jeśli będzie opowiadał ci o psach, jakby był wieloletnim hodowcą możesz sprawić mu czworonoga. To bowiem najlepszy sposób, na przygotowanie dziecka do poważnej roli. Niestety, bardzo często jest tak, że rodzice kupują dziecku w ramach podarku jakiegoś zwierzaczka, albo proszeni przez głównego zainteresowanego w końcu ulegają jego namowom.

A później… Nie ma kto się psem zająć, dziecko zaniedbuje swoje obowiązki, w konsekwencji takie niewinne zwierzątka często kończą w schroniskach. Pamiętajmy, że sprawa ta nie tyczy się tylko psów. Jeśli dziecko zafascynuje się ptakami, kupmy mu taki poradnik o ptakach, niech poczyta o hodowli, odżywianiu i opiece, przygotujmy dla niego pole do popisu. To podobnie, jak poruszone we wstępie rośliny i kwiaty, można bagatelizować, że nasza pociecha się nimi nie zajmuje, ale często zaczyna się od takich rzeczy, a następnie te nawyki przechodzą nie tylko na zwierzęta, ale i na najbliższych ludzi (zobacz jak najlepiej zająć się ukochanym pupilem: hodowla psów).

Warto posiadać dziecko mądre, oraz odpowiedzialne. Nie dość, że sam na tym skorzysta najwięcej to zyskają też inne osoby, z którymi będzie miał styczność, zyska przyszła jego rodzina, co więcej, taka osoba jest bardziej szanowana i bardziej lubiana. W przeciwnym razie nasza pociecha może pozostać takim egoistycznym, nieodpowiedzialnym dzieciakiem w dorosłym życiu, a wtedy na zmiany już będzie za późno.

Zobacz jak właściwie pielęgnować rośliny i kwiaty w domu i w ogrodzie: rośliny i kwiaty poradniki, porady

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-17 07:54:18
Tagi: kwiaty, rośliny, psy, książki, hodowla, poradniki