Kultura jest wspaniała!

Dlaczego tak bardzo chętnie słuchamy muzykę?

Obecnie w przeróżnych rozgłośniach radiowych, w Sieci, lecz również w TV króluje kicz. Takie są fakty - trochę bardziej ambitny miłośnik muzyki bardzo dobrze wie, że nawet jeżeli jadąc autem do pracy usłyszy w radio piosenkę ambitnego muzyka, to i tak musi wiedzieć, iż mimo wszystko musiał iść on na jakieś ustępstwa! Tak funkcjonuje świat biznesu.


Napisał: blmurch
Tego świata pewnie nie zdołamy zmienić, a więc tak naprawdę nawet omawianie owego zagadnienia jest trochę bezsensowne. Będzie zatem pewnie lepiej jeżeli zastanowimy się dlatego w ogóle aż tak bardzo chętnie słuchamy muzyki. Można w sumie rzec, że najważniejsze jest to, iż hip-hop czy reggae koncerty na dvd/blu-ray bardzo szybko wpadają w uszy. Nic odkrywczego.

Świetnie, że chociaż nierzadko zakładamy, iż muzyka to wyłącznie rozrywka, to jednakże jeżeli ktoś zdoła pokazać trochę więcej, mimo wszystko potrafimy bardziej docenić taką twórczość. Niby poezja śpiewana koncerty na dvd/blu-ray - na przykład Marek Grechuta, nie jest teraz na listach przebojów, to jednakże nisze muzyczne mają się fenomenalnie (słuchaj muzyki kiedy tylko chcesz: koncerty reggae na dvd). Na całe szczęście jest wielu miłośników muzyki, którzy charakteryzują się odpowiednim gustem. Bo nie zapomnijmy, że choć upodobania muzyczne są bardzo różne, to jednak spokojnie można podać te upodobania, które no jakoś tam bardzo pozytywnie się wyróżniają. No niektórzy ludzie mają lepszy gust!

Choć snobowanie się na gatunki muzyczne to dziecinada: w końcu nawet pewne pop koncerty na dvd/blu-ray są niemalże dziełem sztuki! W takim razie: nigdy nie starajmy się zamykać na nowe gatunki muzyczne, ponieważ generalnie sytuacja jest taka, że nawet hip-hop może sporo nam zaoferować (pokochaj muzykę na nowo: koncerty rap i hip-hop dvd/blu-raykoncerty popowe dvd/blu-ray)...

Doceńmy również niezwykłe przesłanie, które wprost bije z pewnych piosenek. Wiadoma kwestia, że rock bądź rap i hop-hop koncerty na dvd/blu-ray w większości przypadków charakteryzują się bardzo typowym tekstem, nic w tym mocno odkrywczego, lecz no nie zapominajmy, iż natrafienie na perełkę spowoduje, że wreszcie będziemy mieli okazję przeżyć może nie katharsis, lecz coś fajnego.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-17 07:54:22
Tagi: muzyka, koncerty, Blu-ray, rozrywka