Kultura jest wspaniała!

Sprawdź jak rozwijały się gry na PC i na konsolę

Ludzie od wieków wszystko robili, aby zapewnić sobie rozrywkę i zabawę. Rozpowszechnienie komputerów znacznie to ułatwiło, powiedzieć wręcz można że całkowicie zmieniło rozrywkowy rynek. Gry na pierwszych komputerach były bardzo proste, ale szybki i dynamiczny wzrost wydajności komputerowego sprzętu spowodował, że także same gry zmieniły się bardzo. W sklepach pojawiać się zaczęły coraz mocniejsze karty graficzne, szybsze kości pamięci i duże dyski, a razem z tym komputerowe gry z bardzo efektowną i wydajną grafiką.


Biały pad do gier komputerowych
Napisał: Leo Hidalgo
Na podstawie: http://www.flickr.com
Rynek rozrywki mobilnej bardzo zmieniło także pojawienie się specjalnych urządzeń do gry, to znaczy konsol. W pewnym momencie ktoś wpadł na pomysł, że zamiast osobistego komputera, który wprawdzie się nadawał do wszystkich rzeczy, lecz przez to posiadał sporo ograniczeń, do gier dużo lepiej nadawał się będzie dedykowany sprzęt. Mocny procesor, zaprojektowany specjalnie układ grafiki i możliwość przyłączenia do dowolnego sprzętu telewizyjnego spowodowały, że konsole uzyskały ogromną popularność pośród grających i do dnia dzisiejszego się utrzymuje.

Konsole zaczęły wyrastać na dużego konkurenta zwykłych komputerów, i dość szybko dostrzegli to także producenci gier. Praktycznie wszystkie ważniejsze tytuły wydawać zaczęto na tradycyjne|komputery, ale równocześnie w sklepach pojawiały się te same
gry xbox 360 (wejdź na naszą witrynę - sprawdź listę produktów) i na pozostałe konsole. Nie mogło być inaczej, ponieważ konsoli używa bardzo duża liczba grających i wszelakie opóźnienia w wydawaniu jakiegoś tytułu powodowały ich duże rozczarowanie.

Gry xbox 360 na etapie produkcji wymagają dużej ilości pracy przy dopasowaniu do parametrów i architektury tego sprzętu, tak więc mogą się zdarzyć jakieś opóźnienia w premierach. Jednak firmy dokładają wielu starań, aby były one jak najmniejsze, ponieważ najzwyczajniej tracą sporo zysków na tym, że gracze nie mogą zakupić ich najnowszego tytułu. Sporo zamieszania w segmencie gry komputerowe wprowadził także wszechobecny internet, dzisiaj działa wiele internetowych serwisów na których zagrać można w prościutkie gry, takie jak gry traktory (odwiedź naszą stronę: atrakcyjne ceny), czy też rozbudowane tytuły dostępne na wydajnych, mocnych serwerach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-17 07:54:10
Tagi: komputer, gry, konsole, Xbox 360, gier komputerowych