Kultura jest wspaniała!

Bogaty samouczek nakręcania filmów z powietrza

Filmowanie z powietrza, bądź sesje fotograficzne z dużych wysokości szczególnie przyciągają uwagę widza. Zanim zdecydujemy się na usługę firmy montującej materiał z powietrza, dobrze dowiedzieć się kilku szczegółów o podniebnym filmowaniu.
Kadry z przestworzy są idealnym materiałem na promocję własnych usług. Profity zyskają zarówno biznesmeni (deweloperzy, posiadacze gruntów) jak i liczniejsza wspólnota samorządowa (gminy, powiaty, województwa).

Filmowanie i zdjęcia z powietrza
Napisał: energylabsbr
Na podstawie: http://www.flickr.com
Z usług firm fotografujących z przestworzy korzystają również gospodarstwa agroturystyczne, domki letniskowe i pensjonaty. Z drugiej strony filmowanie z powietrza- http://magiceye.com.pl/filmowanie-i-zdjecia-z-powietrza/, kojarzy się z kręceniem widowiskowych scen do filmów. Dzięki specjalnym wynoszącym platformom można cieszyć się doskonałą jakością zdjęć kalibru 24 megapikseli i flmy zapisanych w jakości HD.

Skorzystanie z usług maszyny bez załogi, która wynosi aparaty i kamery w powietrze to kwestia co najmniej kilku czynników, które trzeba wziąć pod uwagę. Jeśli chcemy ogarnąć jak największą przestrzeń lądową konieczne są sprzyjające warunki pogodowe. Gradobicie, burze raczej nie pozwoli na zrobienie materiału. Filmowanie na tle nieba nie powinno wykonywać się też pod słońce – daje to rozmyte tło i niewidoczne efekty. Sam teren, nad którym realizuje się podniebne kręcenie nie powinien posiadać odbiorników radiowych i telewizyjnych, czy różnych wysokich zabudowań. Niektóre firmy nie zalecają kręcenia i fotografowania ponad głowami zgromadzonych tłumów. Filmowaniem z powietrza interesują się telewizja, która na co dzień nie ma możliwości ciekawej i efektownej relacji z imprez masowych.

Filmowanie z powietrza
Napisał: Arne Krueger
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ceny zależne są od takich czynników: dotarcie na miejsce kręcenia, dostępność terenu, ilość wykonanych kadrów. W grę wchodzi też obróbka gotowych materiałów, poprzez odpowiednie upiększenie, wyostrzenie itp. Najczęściej w ten sposób umawiają się dwie strony, zdarza się też że jednostkowe kwoty zamieszczone są w cennikach firm na stronach internetowych- na tej stronie szybko uzyskasz podpowiedź.

Firmy serwujące klientom usługi fotografii i filmowania z powietrza muszą mieć specjalną licencję w zakresie usług powietrznych. Wydaje ją specjalna jednostka od lotów cywilnych w Warszawie.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-01 07:54:12
Tagi: telewizja, filmowanie, sesje zdjęciowe, kadrowanie, sesje fotograficzne, firm fotografujących, filmów, usługi fotografii, materiał z powietrza