Kultura jest wspaniała!

Gra, która dzięki ciekawemu pomysłowi doczekała się kolejnych serii

Gra, która zadebiutowała na rynku w 1933 roku i była niezaprzeczalnym liderem pośród ogromu graczy. Okazała się dosłownie i w przenośni strzałem w sedno tego, co najlepsze. realnie, bo to modelowa strzelanka, która jest najbardziej popularną grą tego typu na świecie, a w przenośni, bo ogrom osób ją zakupił. Doom, bo o tej grze mowa to science-fiction, gdzie fabuła ma bardzo istotne znaczenie. Ludzkość opanowała wiele planet miedzy innymi Marsa oraz jego satelity. Na skolonizowanym Marsie zorganizowano bazę wojskową, wysłany zostaje tam główny bohater, czyli postać, w którą się wcielamy.


Scena z gry
Napisał: BagoGames
Na podstawie: http://www.flickr.com
Główny bohater to buntownik z wyboru, sprzeciwił się strzelaniu do cywilów, zabił swojego oficera i za karę trafił oczywiście do bazy wojskowo-badawczej na jednym z satelitów, który ma być poznany i dzięki któremu ludzkość ma podbić planety układu słonecznego, jak też całkowicie inne wymiary. Początkowo wszystko idzie całkiem dobrze. Ale na jednej z satelitów Marsa zaczyna dziać się coś złego. Z bramy do innego wymiaru wychodzi jakiś potwór, bestia – mniej więcej tego typu informacje otrzymują ludzie na drugiej satelicie. Łączność zostaje zerwana, a my wraz z grupą żołnierzy mamy sprawdzić, co się tam stało. Doom składa się z trzech dużych epizodów, a każdy liczy po osiem poziomów, ciężko, więc znaleźć, choć moment na nudę. Ta gra, doprowadziła do tego, że ciężko było pozostałym firmom ją przebić. Nowatorskie, jak na tamte czasy, pomysły graficzne, sterowanie postacią, cała szata graficzna jak i świetna fabuła odmieniły tamtą epokę gry komputerowe Nie dziwi, więc fakt, że gracze chcieli następnych serii tej świetnie skonstruowanej gry.

Kolejna gra, która doprowadzi do tego, że nie będziesz chciał odchodzić od komputera

Thedas jest pogrążony w chaosie, a jak wiadomo, jeśli jest chaos konieczny jest ktoś, kto nad nim zapanuje. Inwazja Mrocznych Pomiotów doprowadziła do tego, że jedno Królestwo Ferelden jeszcze się nie pozbierało, a Imperium Orlais nadal jest w rozsypce. Dzięki temu połączono dwie gry, jedynkę, za którą gracze przepadali i dwójkę, która spotkała się z duża krytyką. W związku z tym całym chaosem dochodzi do pomieszania postaci z różnych wymiarów i trzeba temu zaradzić. Jak wiadomo na czele Inkwizycji stoimy my, czyli główny bohater tej gry. Jako przywódca organizacji mamy bardzo odpowiedzialne zadanie – mamy sprawić by zapanował ład i porządek. Będziemy zmuszeni do podjęcia trudnych decyzji, które nijak nie da się podpiąć pod tylko dobre lub tylko złe.

Nasza moralnośćpodejmowane przez nią decyzję, odniosą wielki wpływ na to, co dalej będzie się działo w grze. Akcja inaczej będzie toczyła się po podjęciu właściwej decyzji a całkiem inaczej wszystko się potoczy, gdy popełnimy błąd. W ten sposób dragon age 3 wziął to, co najciekawsze z obu serii i dorzucił do tego jeszcze kilka bardzo ciekawych opcji. Intrygująca fabuła, zaskakująca precyzją oprawa audiowizualna, pozwalają na totalne zachłyśnięcie się tą grą.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-01 07:54:14
Tagi: komputer, gra, gier komputerowych