Kultura jest wspaniała!

Jakie gry komputerowe związane z historią są najodpowiedniejsze?

Mówi się, że aktualnie gry komputerowe są tak popularne, że odciskają piętno na całych pokoleniach. Toczą się nieustanne dyskusje o tym, czy spędzanie czasu w ten sposób jest szkodliwe i czy może przynieść jakieś pozytywne skutki. Nagminnie podejmowany jest temat zbyt długiego i częstego grania przez najmłodszych i młodzież i skutków z tym związanych. Poza negatywnymi skutkami jest jednak całkiem dużo pozytywnych, występujących w zależności od rodzaju gier, jaki się wybiera.


gra komputerowa
Napisał: Saiko Weiss
Na podstawie: http://www.flickr.com
W przypadku wielu gier na przykład wyrabia się refleks i poprawia koncentracja. Z kolei dość specyficznym typem gier są takie, które w swojej zawartości nawiązują do wydarzeń znanych z historii. Takie gry starożytność (wcograc.pl/tag=starozytna) czy inne okresy historyczne traktują jako tło następujących tam wydarzeń. Oczywiście w tym miejscu istotne jest, by zachowana została prawda historyczna, przynajmniej do pewnego poziomu. Jeżeli ten warunek jest spełniony, gra nabiera cech edukacyjnych i może dać korzyści.


Gry online

W ostatnim czasie wzrosło powodzenie tak zwanych gier online. Jak sama nazwa wskazuje, są to takie gry, które wymagają zwykle jedynie połączenia z Internetem i zainstalowanej przeglądarki WWW. Popularność ta bierze się przede wszystkim stąd, że gry tego rodzaju zazwyczaj są bezpłatne. Aspekt ten w sytuacji wygórowanych cen gier standardowych ma wielkie znaczenie, w szczególności dla najmłodszych graczy, którzy nie mają swoich oszczędności. Do gier tego rodzaju także zaliczają się takie, których akcja rozgrywa się w poprzednich epokach. Przykładem może być taki tytuł jak Goblin Keeper.


Liczy się w pierwszej kolejności strategia

gra na komputerze
Napisał: Southbank Centre
Na podstawie: http://www.flickr.com
Sporo gier, niezależnie od tego czy są one osadzone w historii, czy gry zupełnie fantastyczne, swoje reguły opierają przede wszystkim na logicznym myśleniu i planowaniu. Ich częstym elementem jest przykładowo tworzenie armii czy konstruowanie miast, co wymaga rozsądnego gospodarowania finansami. Przykładem takiej gry jest Ikariam (czytaj dalej), akcja rozgrywa się w starożytności. Gracz musi tu wybudować i utrzymać miasto w okresie starożytności. Popularność gier tego rodzaju nieustannie rośnie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-01 07:54:10
Tagi: gry komputerowe, Goblin Keeper, Ikariam