Kultura jest wspaniała!

Kolejna osłona niesamowitych gier rodzinnych

Mortal Kombat X to dziesiąta odsłona znanego ciągu bestialskich bójek. Dwoje wiarusów, wybranych z puli składającej się z tak obrazkowych istot, jak Raiden, Scorpion czy Sub-Zero, spotka się na estradzie w jakiejś nieprawdziwej krainie i toczy krwawą walkę na śmierć i życie, który niejednokrotnie wieńczy niesamowite okrutne rozgrywki. Bawić się wolno w trybie jedno, jak również i wieloosobowym.

gry na Xbox
Napisał: jstyle.de
Na podstawie: http://www.flickr.com
Akcja mortal kombat x przebiega ćwierć wieku po wydarzeniach z poprzedniej gry, wobec tego poniektórzy wojownicy uniknęli, a ich pozycje pochwyciły nowe osoby (jak chociażby Cassie Cage, córka Johny’ego i Sonyi). Co ważniejsze, każdy z zawodników występuje obecnie w paru odmianach, różniących się między sobą używaną strategią i formą bijatyki.The New Order to kolejna wersja kultowej serii jednoosobowych strzelanin. W nowiutkiej odsłonie Wolfensteina wcielamy się znowu B.J. Blazkowicza, amerykańskiego zucha wojskowego. Historyjka gry zaczyna się jeszcze w trakcie II wojny światowej, jednak błyskawicznie transferuje się do lat sześćdziesiątych dwudziestego wieku. W tej alternatywnej wersji realności hitlerowcy wygrali II wojnę światową przy pomocy Wunderwaffe (niem. cudowna broń) i przejęli kontrolę nad całą Ziemią, rozpoczynając tytułowy nieznany etap. Blazkowicz ponownie łapie za broń, by zmierzyć się ze swoimi odwiecznymi przeciwnikami. Kampania w The New Order mówiąca o przypadkach Blazkowicza dzieje się też w rozmaitych zakamarkach Europy, słynny śmiałek zawitał nawet do Polski. Sporo śmiałych składników ukazało się w samej walce.

Zacznijmy od tego, że Blazkowicz może korzystać z narzędzia do przepoławiania celów, posłużyło ono kreatorom do wykonania prostych łamigłówek środowiskowych. W kwestii strzelania, twórcy postawili na siłę ognia, bowiem każdy z karabinów i pistoletów jest ogromny. Poza tym The New Order wprowadza system stosowania dwóch pukawek jednocześnie, ukrywania się za osłonami i robienia wślizgów. Ukłonem w stronę świetnych wersji serii jest przymus zbierania pojemniczków z życiem i skrzynek z uzbrojeniem, bez biegania po mapie gracz zbyt długo nie przeżyje.

The New Order kładzie nacisk na chłodniejsze wizualnie klimaty, jakim wtóruje delikatna elektroniczna ścieżka dźwiękowa. Gracz będzie zmuszony stać się detalem tego mrocznego świata i uskutecznić niesłychaną kontrofensywę na zbrodniczy ustrój hitlerowców. Jedynie gracz ma w sobie dość brawury, by przeciwstawić się nieprzezwyciężonej armii robonazistów i olbrzymich superżołnierzy. Wyłącznie ty możesz powstrzymać Trupią Główkę i przekształcić nurt dziejów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-01 07:54:16