Kultura jest wspaniała!

Domowa siłownia - patent na dobrą formę

Zwykle bywa tak, że nie mamy chęci wybyć z domu, żeby zrobić coś dla kondycji. Nawet jeżeli znaleźliśmy siłownię na własnym osiedlu, wydaje się to ogromną wyprawą. Należy spakować sportowy strój, ręcznik, pamiętać o czymś do picia i podobne. Gdy znajdujemy się w takiej sytuacji powinniśmy pomyśleć o zakupieniu paru sportowych sprzętów do domu. Wówczas będziemy mogli zadbać o dobrą kondycję nie ruszając się z własnego mieszkania.

Należy pomyśleć o urządzeniach, które pozwalają na rozwijanie co najmniej kilku grup mięśni i budują ogólną kondycję. Hantle się przydadzą, lecz dużo lepszym rozwiązaniem będzie na przykład orbitrek. Zobacz produkty Kettlera. Pozwala na zachowanie kondycji, rozwija mięśnie nóg, pleców i brzucha - jedna maszyna, a całe mnóstwo możliwości. Zbliżony rezultat możemy wypracować na bieżni, ale oczywiście nic nie jest lepsze niż jogging na wolnym powietrzu. Jeśli jednak mamy ćwiczyć w domu lub nie ruszać się wcale, to absolutnie korzystniejsze jest to pierwsze rozwiązanie.


Sprzęt sportowy do domu należy wybrać z uwagą. Po pierwsze, istotna jest wielkość. Gdy popatrzymy na przykład na bieżnie przekonamy się, że bywają wielkie, więc wydzielenie w mieszkaniu miejsca na tego rodzaju sprzęt może być niełatwe. Jeśli dobrze poszukamy spokojnie znajdziemy dużo mniejszych rozmiarów bieżnie mechaniczne. Zapytajmy sprzedawcy w sklepie sportowym, który model poleca do domowego użytku. Zobacz produkty marki Kettler: pod linkiem.

Możemy poszukać też maszyn, które da się w prosty sposób rozłożyć, np. rower treningowy wtedy nie będziemy mieć kłopotów z przechowywaniem. To oczywiste, ławka do brzuszków czy orbitrek nie zawsze są dopasowane do wystroju wnętrza w mieszkaniu. Kontrolujmy jednakże solidność łączenia fragmentów. To niezwykle ważne, aby w czasie ćwiczeń nic się nie poluzowało i nie odkręcało. Wtedy możemy bezpiecznie ćwiczyć.

To niezwykle istotne, ponieważ to oczywiste - nic tak nie zniechęca do aktywności jak kontuzja. Jeżeli przez przypadek skręcimy kostkę, zwichniemy rękę, czy nawet nabijemy sobie ogromnego siniaka zeskakując z orbitreka, albo uderzając się o ławkę do ćwiczeń, jest praktycznie pewne, że porzucimy ćwiczenia. Często dzieje się tak, że osoby, które zrobiły sobie krzywdę nie wracają do aktywności już nigdy. Dlatego tak istotne jest bezpieczeństwo. Oczywiście powinniśmy także uważać na ilość i sposób wykonywania ćwiczeń. Jeżeli nie mamy pewności czy robimy to odpowiednio - poradźmy się trenera.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-01 07:54:08
Tagi: ćwiczenia, sprzęt, mięśnie, orbitrek, bieżnie