Kultura jest wspaniała!

Planujemy wyprawę? Koniecznie należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach

Porządny plan to połowa sukcesu. Nim gdzieś pojedziemy powinniśmy zrobić konkretne przygotowania, jakie sprawią, że nasza wyprawa będzie prawdziwą przygodą, lecz bez „przygód”, których za żadne skarby byśmy nie chcieli.

Podróże z dzieckiem
Napisał: FuturePR
Na podstawie: FuturePR
Spośród tego typu sytuacji najprostsze do wymienienia jest zwyczajne zgubienie się. Ale to może pociągnąć za sobą sporo niekorzystnych zdarzeń, co więcej, takie coś potrafi zepsuć całą naszą wspaniałą wyprawę. Pamiętajmy więc, iż jak planujemy to na serio, konkretnie, nie pięć minut przed wyprawą.

Planowanie podróży jesteśmy w stanie porównać do pracy pisarza, dziennikarza czy copywritera. Zanim powstanie pełny artykuł musimy spędzić długie momenty nad wymyśleniem pierwszego zdania. Tak, tak, a co najważniejsze liczy się jeszcze bardziej nagłówek. Podejdźmy więc tak właśnie do tematu, jak będziemy organizować nasza wycieczkę. Sama wyprawa, jej konkretne etapy są ważne, lecz będzie je sprawniej realizować, jeśli naprawdę zatroszczymy się o jak najlepszy „nagłówek” i „wstęp” naszej wycieczki.

Organizowanie tego nie sprowadza się jedynie do wytyczenia trasy czy wynalezienia miejsca do spania. Przede wszystkim musimy wiedzieć jak najwięcej o państwie, miejscu, do którego chcemy pojechać. Najgorsze to wybrać się w ciemno. Trzeba poczytać o obyczajach, kulturze, o zagrożeniach, ludziach, a również o klimacie. Jeśli wybieramy się na przykład w góry, to nawet u nas możemy zostać zaskoczeni przez zbliżające się załamanie pogody. A przecież wystarczy się dowiedzieć, iż w okresie letnim korzystniej wychodzić w góry wcześnie rano, gdyż im później tym większe zagrożenie pojawienia się burzy. Jeśli zauważamy z oddali nadchodzącą chmurę, to nie myślmy, iż ”przejdzie bokiem”. Najkorzystniej w takim momencie zejść w niższe partie gór, gdyż pioruny preferują uderzać tam gdzie jest wysoko i stromo.Jak na przykład wybieramy się gdzieś swoim autem, przykładowo chociażby po Europie to pamiętać musimy o aktualizacji GPS-a (doczytaj - www.poipoint.pl). Sporo osób o tym nie pamięta i nawet nie odświeża swoich map, pozostali przekonują, iż poradzą sobie bez GPS-a. Może i tak, ale niezbędne aktualizacje GPS-a w znaczny sposób pomagają w ciężkich chwilach. Nawet skoro myślimy, iż nie będziemy korzystać z nawigacji to korzystnie mieć go pod ręką, choćby na wszelkie wypadek. Nie zaszkodzi, a może uratować życie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-01 07:54:15
Tagi: podróże, GPS, mapy