Kultura jest wspaniała!

A może... akwarium?

Marzysz o psie, ale Twój tryb życia skazałby pupila na ciągłą tęsknotę? Przeraża Cię sprzątanie kociej kuwety? A może jesteś alergikiem i nawet mała papuga wywołuje u Ciebie napad kataru? Na wszystkie te bolączki jest odpowiedź. Akwarium! Rybki nie nie zatęsknią za Twoją obecnością, nawet gdy wyjedziesz na długie wakacje. Nie spowodują reakcji alergicznych. Za to idealnie ozdobią Twój dom, a nawet staną się konkurencją dla tv. Akwarystyka to cały czas modne hobby.
akwarystyka
Dbanie o akwarium to podstawowa czynność, jaką wskazane jest regularnie wykonywać (obok karmienia), jeżeli wymagasz, aby żyjący w nim przedstawiciele fauny byli dla Ciebie widoczni i przede wszystkim zdrowi. Jeśli dopiero zdecydowałeś się na przygodę z akwarystyką, powierz czyszczenie akwarium profesjonaliście – zwłaszcza gdy przeznaczone jest dla rzadkich czy egzotycznych gatunków zwierząt. To, jak dbać o akwarium, zależy od rodzaju wody (słodka lub słona) i zamieszkujących je zwierząt.
Dlatego zanim znajdziesz miejsce na pokaźne, dwustulitrowe akwarium, postaraj się wyszukać jak najwięcej informacji o wymaganiach bytowych poszczególnych, interesujących Cię gatunków. Niektóre odmiany domagają się sporego nakładu pracy i kosztów związanych z utrzymaniem. Te wiadomości są najważniejsze – od nich będzie zależeć efekt końcowy oraz wyposażenie zbiornika.
kolorowe rybki
Napisał: Jim G
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zwłaszcza dużych rozmiarów akwarium, egzotyczną florę i faunę potrzebuje posiadania specjalistycznej wiedzy. Zanim zdecydujesz się na kupno akwarium wraz z całym osprzętem : akwarium filtry (http://www.akwarystyka.sklep.pl/Filtry__25_23), zwierzętami, roślinami, tłem, przejrzyj literaturę fachową, strony i fora internetowe, zajrzyj do sklepów akwarystycznych i zoologicznych. W tych miejscach, uzyskasz najwięcej szczegółowych informacji, jak dbać o akwarium. Akwarium, nie istotne o jak wielkich gabarytach, to świetna rozrywka i doskonała lekcja biologii jednocześnie – zwłaszcza dla dzieci. Toteż nie bój się realizacji swojego marzenia – na pewno nie pożałujesz tej decyzji.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-01 07:54:07
Tagi: Wyposażenie, akwarium