Kultura jest wspaniała!

Jak trafić na zadowalające produkcje filmowe?

Przy teraźniejszej znacznej liczbie różnorodnych produkcji filmowych, kanałów telewizyjnych i kin, znalezienie najbardziej odpowiedniej opcji bywa problemem. W zależności od oczekiwań i upodobań sięga się do rozmaitych źródeł. Często niestety trafia się na coś nieinteresującego lub też zupełnie niezgodnego z oczekiwaniami.

sala kinowa
Napisał: BRITOP Lighting
Na podstawie: BRITOP Lighting
Komedie okazują się mało zabawne, a horrory nie przerażają. W jakich źródłach więc szukać rzetelnej i satysfakcjonującej wiedzy dotyczącej kina?Recenzje internetowe i prasowe, adaptacje Zdecydowanie dobrze jest zapytać o opinię dobrych znajomych. Jeśli oglądali daną produkcję, mogą nas do niego zachęcić lub też nie, jak również w razie konieczności zrelacjonować jego fabułę. Następnym sposobem, niezwykle powszechnym, jest sprawdzenie w na stronach internetowych. recenzje filmowe w Internecie mogą być różnej jakości, w zależności od strony internetowej, na której się znajdują. Na pewno jest ich wiele, co daje bardziej jasny ogląd. Oprócz tego na portalach typowo filmowych użytkownicy mogą oceniać poszczególne filmy. Taka ocena zbiorcza oraz tworzone na jej podstawie rankingi również mogą być jakimś wyznacznikiem, podobnie jak zorganizowane działy według gatunków, czyli oddzielnie filmy sensacyjne, thrillery i tak dalej.

Recenzje można przeczytać również w gazetach, a także w czasopismach, także tych poświęconych w całości filmowi. dobrą wskazówką jest to, czy film jest adaptacją lub ekranizacją książki. Dla tych, którzy książkę czytali, będzie to cenna wskazówka.

Nagrody, festiwale, zwiastuny Kolejną podpowiedzią dla poszukujących mogą być statuetki wygrane przez daną produkcję, jeśli takie są. Jeżeli ktoś lubi filmy akcji, może poszukać nagród przyznanych w tej kategorii i tą drogą znaleźć właściwą pozycję.

Kolejnym sposobem jest udział w wydarzeniach związanych z filmem. Mogą być to festiwale ograniczone do jednego tematu (na przykład obejmujące tylko filmy przygodowe), lub też o charakterze ogólnym. Dla tych, którzy chodzą do kina, zachętą do obejrzenia filmu może być jego zwiastun wyświetlony przed inną produkcją. Podobnie rzecz ma się z telewizją – tam także można spotkać zapowiedzi filmowe, a także programy na temat kina. Na kanałach wyłącznie dla dzieci znajdą się filmy dla dzieci, jak również zwiastuny nowości kinowych z tego typu.


Napisał: AD

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-01 07:54:13
Tagi: program, kino, recenzje, Filmy, festiwale, sensacja