Kultura jest wspaniała!

W istocie nie tylko słuchajmy muzyki, ale również ją kreujmy!

Codzienne słuchanie muzyki ma z pewnością sporo uroku. W końcu wielce trudno tak naprawdę jakoś sobie wyobrazić życie bez najukochańszych muzyków: mamy różne gusta muzyczne, lecz to co nas połączyło to ogromna miłość do świata muzyki.

Gra na darbuce
Napisał: Dave Catchpole
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wspaniałe zespoły, takie jak choćby islandzki Gus Gus albo Bruce Springsteen powodują, że choć nasz świat jest w dalszym ciągu ciężki do przyjęcia, to jednak na całe szczęście jakoś mamy możliwość lepiej poradzić sobie z problemami. Zresztą akurat nie tylko o to chodzi w chęci słuchania muzyki. No dobrze - bierne przesłuchiwanie utworów muzycznych to coś niezwykłego, ale tylko granie na jednym z instrumentów może dać ogromną radochę: przykładowo conga czy wiolonczela...

Zasadniczo sytuacja jest taka, że nierzadko mamy talent, lecz jakoś nie widzimy tego. A więc pewnie sporo osób funkcjonuje na typowym poziomie - najzwyczajniej w świecie nie dostrzegając własnego wielkiego talentu. To może dajmy się sprawdzić, być może gitara bądź darbuki są tak jakby właśnie nam przypisane? To zastanawiające, iż niektórzy ludzie przez praktycznie całe życie grają na jakimś instrumencie, lecz bez nieprzeciętnego efektu, a tu przyjdzie jakiś całkowity świeżak, który zagra jeden raz i wyjdzie mu to doskonale (wkręć się w modną muzykę i rozpocznij grę na profesjonalnym sprzęcie: piękne bębny conga).Być może wśród czytelników owego artykułu znajdą się prawdziwi wirtuozi, utalentowani ludzie, którzy sprawiają, że ten wielce niemiły świat jest lepszym miejscem. Przykładowo djembe: mocno egzotyczny instrument muzyczny, głównie popularny wśród czarnoskórych muzyków. Jednak nawet typowy Nowak, ten człowiek, który jest oczywiście biały, nie musi zakładać, że to coś kompletnie nie dla niego!

Pewnie jedyna poważna wada częstego grania na instrumentach to spory hałas. Zwłaszcza wiele hałasu generują instrumenty perkusyjne: rzępolenie jest irytujące, no przynajmniej dla osób postronnych. Pamiętajmy zatem, że nie można przeszkadzać ludziom, przydałoby się w jakiś sposób temu wszystkiemu zaradzić. Pewnie każdy miłośnik muzyki, po rzetelnej analizie tego artykułu, nareszcie zdoła wszystko zrozumieć (jeśli chcesz rozpocząć nowe hobby sprawdź ceny najlepszych instrumentów: perkusyjne instrumenty).

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-01 07:54:15
Tagi: muzyka, instrumenty, Muzycy, instrumenty perkusyjne, talentu