Kultura jest wspaniała!

Dobrych koncertów jest w Polsce coraz większa liczba

Jeszcze kilka lat temu Polska ogólnie nie była tym miejscem, w którym z ogromną chęcią grywali zagraniczni muzycy. Niby byliśmy i w dalszym ciągu jesteśmy sporym państwem, jednym z większych na Starym Kontynencie, lecz i tak nie można powiedzieć, iż potencjał Polski był maksymalnie wykorzystany. Na szczęście w tym momencie jest lepiej: jeżeli ktoś lubi metal płyty cd/dvd, chociażby w lato będzie miał okazję na żywo posłuchać Metallikę, zatem jeden z najpopularniejszych zespołów metalowych na Ziemi.


Widowisko operowe
Napisał: Anyul Rivas
Na podstawie: http://www.flickr.com
Co prawda to nawet za socjalizmu grywali u nas wielcy, lecz dopiero w 2014 roku koncert legendarnego muzyka nie jest czymś nietypowym. Jeszcze kilka lat temu mogliśmy zazdrościć Czechom, bo ich stolica regularnie gościła legendy, ale dzisiaj nawet Polak, którego najbardziej interesuje muzyka klasyczna i opera płyty cd/dvd nie musi ruszać się gdzieś za granicę, aby w odpowiednich warunkach słuchać muzykę. Chociaż tak naprawdę na nieszczęście nie we wszystkich przypadkach nagłośnienie na koncertach jest w porządku, dobry poziom na nieszczęście nie jest we wszystkich przypadkach. Być może nowa hala w Krakowie będzie pod owym względem perfekcyjna?

Coraz lepsza oferta koncertowa powoduje, że ludzie po prostu mają ogromny wybór. Każdego dnia są organizowane koncerty: blues, rap, jazz płyty cd/dvd (doskonała muzyka znanych wykonawców w super cenach: muzyka jazzowa na płytach), fani dobrej muzyki nie mają najmniejszych powodów do skarżenia się. Chociaż to pewnie jasne, iż nadal nie ma w Polsce miasta takie jak Berlin bądź Nowy Jork - jednakowoż w przypadku wydarzeń muzycznych, w naszym pięknym kraju, w szczególności mowa o Warszawie, naprawdę nie jest źle, bardzo przeciętnie. Bądźmy w takim razie zadowoleni z polskiej sceny koncertowej!

Silny jest również w naszym kraju kabaret i musical płyty cd/dvd - choć zapewne niektórzy Polacy nie za bardzo przepadają za nowoczesnymi kabaretami (płyty muzyczne w dobrych cenach - przekonaj się: opery na dvd). W istocie nierzadko charakteryzują się one kiepskim, wręcz żałosnym poziomem. Jednak są również ambitne kabarety, poza tym w szczególności warszawska scena stand-upowa nieustannie zwiększa własny poziom, jest coraz śmiesznej. W takim razie: zasadniczo miłośnicy słuchania muzyki na żywo nie mają zbyt wielu dobrych argumentów do uskarżania się.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-01 07:54:15
Tagi: muzyka, muzyka klasyczna, płyty, kabarety