Kultura jest wspaniała!

Co wolno stwierdzić na temat atutów i wad grywania w gry komputerowe?

Gry komputerowe są dziś bardzo częstym i modnym tematem. Co krok słyszymy o tym, że na rynku pojawiła się jakaś nowiutka gra. Masa osób regularnie grywa w gry komputerowe, tyczy się to zarówno dzieci, młodzieży jak również osób dorosłych. Na temat gier komputerowych mówi się dzisiaj bardzo dużo, między innymi wielokrotnie poruszaną tematyką są zalety oraz wady gier komputerowych. Dziś możemy wyróżnić osoby, które zakładają, że gry komputerowe są wyłącznie szkodliwe i nie mają żadnych wartości. Ale czy tak jest naprawdę? Należałoby zastanowić się nad tym jakie plusy i negatywy rzeczywiście niesie za sobą granie w gry komputerowe.

kontroler do Xbox-a
Napisał: John Morgan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o zalety to nie da się ukryć, że gry pozwalają na kreowanie wyobraźni i modyfikują nasz umysł. Uczą również strategicznego myślenia. W dodatku nie zapominajmy o tym, że istnieje mnóstwo gier logicznych i edukacyjnych, jakie na przykład uczą dzieci nowych rzeczy, pomagają w nauce języka obcego i tak dalej. Dodatkowo granie w gry komputerowe jest też wyśmienitą zabawą i może być ogromnie atrakcyjnym hobby. Dużo osób czyta książki, ogląda filmy, jeździ na rowerze, a inni lubią grać w gry i naturalnie nie ma nic w tym złego. A właśnie gry oraz zbieranie różnych akcesoriów i gadżetów związanych z grami może się okazać tak samo ciekawym hobby (w tym miejscu zobaczysz przykłady: http://www.ceneo.pl//Panele_pokrowce_i_etui_na_konsole).

gra konputerowa Diablo II
Napisał: Corey Marshall
Na podstawie: http://www.flickr.com
Granie w gry komputerowe niesie za sobą także parę wad. Współcześnie możemy odnaleźć dużo bardzo barbarzyńskich gier, pełnych przemocy - nie można zaprzeczyć, iż na młode umysły może to mieć negatywny wpływ, w szczególności, jeżeli mówimy o osobach uzależnionych od gier komputerowych. Niesłychanie łatwo jest zatracić się pomiędzy iluzją, fikcją a rzeczywistością, dlatego dzienne granie przed komputerem po kilkanaście godzin niewątpliwie nie jest słuszne. A szybko można zgubić rachubę czasu, zwłaszcza jeśli gracz posiada specjalny i dobry sprzęt, który prawie zastępuje mu życie w realu. Wystarczy sprzęt taki jak na przykład takie jak tu - kamera sensor i kontroler video.

Osoby, które cały swój wolny czas spędzają przed komputerem nierzadko mają problemy z nawiązywaniem kontaktów z innymi ludźmi, odcinają się od rzeczywistego świata. Zatem grając w gry komputerowe nadzwyczaj ważne jest zachowywanie umiaru, podobnie jak w wielu innych rzeczach. Należałoby też wybierać wartościowe gry, takie jakie mogą nas czegoś nauczyć i są ciekawe, a nie jedynie szerzą przemoc oraz niechęć do innych osób.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-21 07:54:04
Tagi: książki, Filmy, hobby, wolny czas