Kultura jest wspaniała!

Czy rękodzieła wykonane z drewna są dobrym pomysłem na własny biznes?

Drobnym i małym biznesmenom jest bardzo trudno na krajowym rynku. Zapaść gospodarcza szaleje w Polsce i poza jej obszarem. Dlatego coraz trudniej jest wytrwać na rynku. Dużo biznesów rozpada się. Pracownicy etatowi tracą pracę. W obecnym czasie poszukanie pracy staje się coraz bardziej skomplikowane. Skoro ciężko jest znaleźć zajęcie, to warto zastanowić się nad własnym biznesem?


drewno
Napisał: Michael Coghlan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Rękodzieła drewniane dawniej cieszyły się dość dużą popularnością - informacje o rękodziełach. Jednak wraz z unowocześnieniem maszyn, zaczęto bez ograniczeń produkować wyroby z drewna. Potem szły one do wielkich jednostek handlowych, gdzie były masowo sprzedawane. Nabywców przyciągała przeważnie niewielka cena, ponieważ ogromne centra zamawiające wyroby w dużych ilościach, mogły znacznie obniżyć ich ceny. Takie obniżki nie wchodziły w grę u drobnych przedsiębiorców.


Otworzyły się granice dla importu towaru ze wschodu. Tanie i nierzadko tandetne wyroby nasyciły gospodarkę. Jednak w ostatnim czasie można zauważyć zmianę upodobań klientów. Teraz do kręgu ich zainteresowań ponownie wróciły wyroby krajowych wytwórców. Ludzie mają już dosyć ściąganej z zagranicy tandety. Chcą zakupić produkty z drewna, które byłyby unikalne i wytworzone z pomysłem. Dlatego w rękodziele drewnianym pojawiła się szansa zarobku. Krajowi artyści mogą znowu zagwarantować swoje ciekawe wyroby.
drewno
Napisał: Maciek Krol
Na podstawie: http://www.flickr.com
Oczywiście droga do biznesu przynoszącego stały dochód od hobby jest trudna. Dla kogo znajdzie się praca w rękodziele drewnianym?

Chcąc rozpocząć przygodę z pracą w drewnie trzeba przede wszystkim mieć pasję. Gdy lubi się pracę z drewnem, to pewnie prościej jest odnieść sukces. Oprócz tego trzeba mieć talent do pracy artystycznej. Nie każdy ma potrzebne umiejętności. Jednakże talent jest wyłącznie zaczynem, ponieważ trzeba wiele trudu, by dojść do doskonałości w fachu. Potrzebna jest także cierpliwość, gdyż praca twórcza jest niezwykle uciążliwym zajęciem. Na szczęście Internet daje wiele nowych możliwości prezentacji własnych wyrobów. Można prócz swojej strony w języku polskim postarać się także o jej angielski odpowiednik.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-21 07:54:02
Tagi: drewno, rynek, rękodzieło, prezentacja