Kultura jest wspaniała!

Dla jednych to interesujące, dla pozostałych okropne czasy. jak pogodzić te dwie rzeczywistości? Wychodzi na to, iż jest to niemożliwe

Dawniej to były czasy – powiedziała babcia do wnuczka. Taka była jej reakcja gdy ten nie wychodził przez kilka dni z domu. Nie odchodził od komputerowego monitora, lecz babcia nie miała pojęcia, czym on tam się zajmuje. Widziała tylko jakie światła, błyski, no i słyszała wybuchy, jakieś niezrozumiałe słowa. W rzeczywistości wnuczek gra w gry komputerowe, ale babcia nie może tego rozumieć ponieważ jest przedstawicielką zupełnie innego pokolenia. Kiedyś by nie nudzić się w domu każdy wychodził na dwór pobawić się z kolegami. Dzisiaj jest zupełnie inaczej.


granie
Napisał: Manuel Cernuda
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kiedyś, wcale nie tak dawno, ale jeszcze w latach dziewięćdziesiątych, gdy nie były tak zaawansowane technologicznie jak teraz, a z drugiej strony mieli je nieliczni, na świeżym powietrzu bawili się wszyscy. Były randki, spotkania, zabawy, gry... Nikt nie myślał o siedzeniu w domu, gdyż na zewnątrz było tak wspaniale, że chciało się bawić się tam jak najdłużej. Kiedyś za karę uważano konieczność pozostania w domu, dzisiaj jako karę można uznać wychodzenie na dwór. No ale w końcu, co się dziwić. Rozwój technologii i internetu oferuje tak wiele wspaniałych rozwiązań, że trudno z tego nie skorzystać.

Przecież coraz to nowe media społecznościowe przyciągają naszą uwagę, a czas mija tak szybko, że nawet nie wiemy,kiedy tracimy tak wiele cennego czasu. Jeśli zaś nie mamy ochoty na portale społecznościowe może pograć w gry, na przykład w przeglądarce – darkorbit (wcograc.pl/darkorbit), ogame (pełna lista) czy gry wyścigi lub na jakiejś konsoli. A jest ich sporo, dlatego jeśli jedna się znudzi, to zaraz możemywypróbować kolejną. Gdyby nam się to jednak nie spodobało, to zawsze możemy skorzystać z bogactwa sieci. Niektórzy poważnie się nad tym zastanawiają, a mianowicie, czy zjawisko to jest zjawiskiem pozytywnym. Co to oznacza dla dzieci, młodzieży i dorosłych? Wiadomo, ze najbardziej narażone na to dzieci, ale i młodzież masowo korzysta z tych udogodnień.


granie
Napisał: bettyx1138
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dorośli raczej są z innej epoki, choć niektórzy zaciekawieni także potrafią w coś się „wkręcić”. Ogólnie, czego bać, jednym rozwiązaniem dla dziecka, które spędza za dużo czasu przed komputerem, jest zapewnienie mu zabaw na świeżym powietrzu. Nie zmotywujemy go jednak do tego, jeśli sami nie będziemy aktywni i będziemy oglądać telewizję. Najlepszym wyjściem jest dawanie przykładu, tylko jak mamy wolny czas powinniśmy gdzieś wyjechać, żeby pochodzić, na przykład po lesie. Zresztą, wieczorny spacer to już duży plus.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-21 07:54:11
Tagi: portale, Media, darkorbit, ogame