Kultura jest wspaniała!

Z jakiego powodu czytanie książek faktycznie się opłaca?

Obecnie dużą popularnością cieszy się przemysł filmowy. Masa osób regularnie ogląda filmy lub seriale i oczywiście nie ma w tym nic złego, szczególnie, że zarówno polskie jak także zagraniczne kino może się pochwalić wieloma modnymi adaptacjami. Niemniej w dzisiejszych czasach coraz bardziej zanika czytanie książek.

biblioteczka z książkami
Napisał: Joanne
Na podstawie: http://www.flickr.com
Mnóstwo ludzi woli obejrzeć film niż sięgnąć po dobrą książkę, częstokroć wymawiamy się tym, iż nie mamy czasu na czytanie, a tak naprawdę w dużej mierze chodzi nie o niedobór czasu, lecz brak chęci. Jednakże czytanie książek faktycznie się opłaca! Nie tylko jest nadzwyczaj przyjemne i pozwala na udane spędzenie czasu, lecz także wpływa owocnie na naszą fantazję, polepsza pomysłowość, zachęca do rozmyślania i rozszerza nasze słownictwo.

półki z książkami
Napisał: burnbless
Na podstawie: http://www.flickr.com
Czytając książki zdołamy także się uczyć i zwiększać swoją wiedzę na wiele rozlicznych fascynujących tematów. Współcześnie mamy do czynienia z tak bogatą tematyką, że każdy na pewno znajdzie interesujące książki dla siebie - horrory, thrillery, science fiction, książki przygodowe, obyczajowe, książki dokumentalne, naukowe i mnóstwo innych (przykład: ciekawe biografie i dzienniki). Niejedna księgarnia proponuje całą masę rozlicznych książek znanych i mniej znanych autorów. Nawet jeśli sporadycznie czytasz książki to bezsprzecznie powinieneś od czasu do czasu wybrać się do księgarni, kto wie, może znajdziesz tam intrygujące książki, jakie Cię zainteresują i po które naprawdę entuzjastycznie sięgniesz. Ja sam bardzo chętnie sięgam po fantastykę oraz literaturę historyczną, jak tu - http://www.ceneo.pl/Historia_i_literatura_faktu.

Należałoby czasem kupić jakąś nową książkę i odnaleźć czas na jej przeczytanie, dzięki temu czytanie może wejść Ci w nawyk, prócz tego przekonasz się o tym, że niesie to za sobą wiele korzyści, radości i przyjemności. Powinno się też dodać, iż czytanie książek jest całkiem niedrogim hobby. Księgarnia to sklep, w jakim możesz nabyć książki po istotnie dogodnych cenach, ponadto nie zapominaj o tym, iż antykwariaty proponują nierzadko książki wręcz za grosze! Możesz więc w niedrogi sposób regularnie zaopatrywać swoją kolekcję książek i cieszyć się nowymi, wybornymi historiami.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-21 07:54:08
Tagi: horrory, kreatywność, książki przygodowe, antykwariaty