Kultura jest wspaniała!

Można by sądzić, że gry strategiczne online swoje dobre czasy mają już za sobą

Wiele ich odmian wskazuje, że świat Twitera, social media i obrazkowych remiksów nie wyeliminował z, jakby nie patrzeć – gier online. Możemy grać w to na co tylko mamy ochotę - od strategii przez RPG do sportowych manegerów. Jeśli chodzi o gry – manager, względnym skojarzeniem będą oczywiście soccerowe wersje Football Managera. Od zaplecza rozwijasz tu swoją sieciową drużynę, dokładasz nowy stadion, dokonujesz transferów itd.
wcograc.pl:http://www.wcograc.pl/gry=manager
Łączysz funkcje szefa i trenera w jednym. Co innego w grach akcji, gdzie interfejs pozornie wydaje się taki sam. Tymczasem fabuły gier, takich jak Mechrage, rozgrywają się w przyszłości - link do ciekawej strony. Sam opis, że jest to gra z robotami konkretnie sygnalizuje wymiar czasowy. Jeśli już roboty to wiadomo, że chodzi o skojarzenie wojenne. W wirtualnej grze nie zamierzamy ich rozwijać i żyć z nimi, na wzór popularnych i rodzinnych Sims`ów. Gra w Mechrage startuje w niewielkiej osadzie, zaczynamy grę najsłabszym dostępnym metalowym sprzętem chodzącym.Rzecz jasna, w miarę rozwoju akcji i kolejnych poczynań odblokowujemy kolejne roboty i osady. Główną areną rozwoju gry jest przestrzeń wojskowa. Od batalistycznych poczynań – jako dowódca musimy to robić – zależy powodzenie w przechodzeniu przez grę. Dodajmy na marginesie że na bataliach się nie kończy. Super przywódca polegnie bez sprzętu i surowców i koniecznych do sukcesu sojuszy. Przy pierwszym stadium gry pod uwagę należy brać każdy z tych czynników.


gra
Napisał: Play Among Friends Paf
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przyszłość, maszyny i walka nie zaspokoją waszych potrzeb? Gdy chcecie zostać przy walkach online, ale w odmiennym kontekście warto spróbować zagrać w Wawawars - http://www.wcograc.pl/wawawars. Jej fabuła osadzona została w… Warszawie. Kto i z kim walczy? To dopiero gratka – rdzenni Warszawiacy walczą z przyjezdnymi. Jedną z dwóch opcji wybieramy na samym początku gry. Tak jak w innej zręcznościowej strategii zaczynamy grać bez żadnych wtajemniczeń z małą kasą, w ślepym zaułku planszy. Celem gry jest kontrola nad miastem własną grupą – stołecznymi lub przyjezdnymi. To brutalna lekcja życia w wielkim mieście, gdzie nie ma miejsca na sentymenty. Grupy rozpychają się pięściami, by panować w mieście. Jak więc widać gry z „walką” online przybierać mogą różne fabuły.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-21 07:54:09
Tagi: gra, Strategia, plansza, robot