Kultura jest wspaniała!

Najkorzystniejszy sposób, żeby pokonać nudę – gry. A jak nie ma pogody – odpowiedź jest identyczna!

Co robić, gdy za oknami brzydko, kiedy koniecznie trzeba zostać w domu? Jest na pewno dużo sposobów, by spędzić dobrze ten czas i nie rozmyślając o tym tym, jak o skazaniu czy zsyłce do pracy. Powinniśmy potraktować to to jako możliwość spędzenia swojego wolnego czasu tak, jakbyśmy z pewnością nie zrobili tego, gdyby słońce świeciło za oknami. No więc, co robić w taki dzień? Grać!
gra w scrubble
Napisał: Edsel Little
Na podstawie: http://www.flickr.com
Gry nigdy się nie znudzą, gdyż oferują nam wiele możliwości. Można przecież pograć na komputerze, czy w gry planszowe. Może pograć w swoje wymyślone gry z własnymi zasadami i innymi dodatkami. Można grać o pieniądze, można też pograć bez rywalizacji i innych wspomagaczy. Gry zapewniają nam interesującą rozrywkę, a co więcej, są przeznaczone dla każdego. Nieważne, czy jest młodym czy starszym człowiekiem – każdy ma prawo do grania, każdy też może czerpać przyjemność z tego (dla gracza: akcesoria i kontrolery do grania).Co prawda, jeśli chodzi o gry to można sklasyfikować je właśnie pod kątem wieku. Najstarsi zagrają zapewne w gry planszowe lub być może w jakieś jeszcze inne, które nie są znane zbyt dobrze. Najmłodsi zaś odpalą swoje tablety i zaczną grać w najnowsze i najbardziej zaawansowane gry na tablety, czy smartfony. Możliwości mają bardzo dużo, gdyż grać właściwie można na wszystkim. Najczęściej wybiera się konsole, gdyż one też oferują najlepsze gry na najwyższym poziomie. Niemniej, obecnie można grać raczej na wszystkim, chociażby na smartfonie. Nie potrzeba kupować nawet konsoli, jeśli lubimy po prostu trochę pograć, w wolnym czasie. Ciekawie by było, gdyby starsze osoby porzuciły swoje planszówki na rzecz gier komputerowych. To samo zrobiliby najmłodsi, lecz odwrotnie. Ciekawe, jak wyglądałaby reakcja na tę zmianę. Masz teraz ochotę pograć? Idealnie dla Ciebie - świetne gry do pobrania i CD-key.

Nie wiadomo do końca, ale na pewno to byłoby ciekawe doświadczenie. No bo kto powiedział, że tak musi być, że dorośli grają w swoje ulubione gry, a młodzi, w to, co jest chwilowo w modzie. Tak to wygląda, ale to nie koniecznie musi być norma. Wydaje się, że taka zmiana doświadczeń przydałaby się jednej, jak i drugiej stronie. Dorosłym, żeby zobaczyli czym są te „gry”, a ale też młodym, ponieważ są zbytnio uzależnieni od elektroniki. Gry planszowe trochę sprowadziłyby ich na ziemię.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-21 07:54:08
Tagi: gry, konsole, gry planszowe, gry komputerowe