Kultura jest wspaniała!

W jaki sposób chronić majątek własnego przedsiębiorstwa?

Codziennie firmy tracą znaczące pieniądze w efekcie różnego rodzaju przestępstw, oczywiście mowa w tej chwili o typowym złodziejstwie. Wiadoma kwestia: co prawda złodziejstwo to nie jest bardzo duży kłopot Polski, w rankingach wcale nie jesteśmy na bardzo wysokich pozycjach jeśli w rachubę wchodzą takie przestępstwa, lecz można w sumie powiedzieć, że w większości przypadków źle chroniona firma jest mocno narażona na duże straty!
promitel.pl
Zwłaszcza sklepy są mocno narażone na takowe zjawiska. Należy zatem się zabezpieczyć przed złodziejami. No dobra, lecz niby co robić? Cóż, okazja często czyni rabusia! Zdecydowana większość osób cechuje się uczciwym podejściem, ale czy istotnie ta firma, w której to nie ma kamer nie będzie działać na nieuczciwych jak płachta na byka? Zatem warto wstawić kamery przemysłowe, ponieważ jeśli jakiś potencjalny przestępca zobaczy monitoring, będzie bał się zaryzykować. A nawet jeśli faktycznie dojdzie do kradzieży, mamy do dyspozycji nagranie, które moglibyśmy dać funkcjonariuszom policji, bardzo realne, że złapią owego przestępcę.

Jednak już umieszczanie takich nagrań w Internecie, np. na Youtube, dozwolone wedle polskiego prawa nie jest. Oczywiście rabuś zapewne nie odda sprawy do sądu, ale bądź co bądź łamanie obowiązującego prawa odpowiednie to raczej nie jest. Gdy ogląda się niektóre nagrania w mediach społecznościowych, wyraźnie widać, że często przedsiębiorcy co prawda inwestują pieniądze w kamery, ale cóż z tego skoro twarze są praktyczne nie do poznania? Niech monitoring nie będzie wyłącznie jakimś straszakiem, chyba warto zapłacić trochę więcej za kamery do monitoringu, lecz przynajmniej mieć potem porządne dowody, które teoretycznie można nawet przekazać w prokuraturze. Najodpowiedniejsze kamery to takie, które najzwyczajniej w świecie pozwalają automatycznie wszystko oglądać na komputerze. No i dzięki akurat tego typu technologiom można lepiej doglądać własny biznes. Mamy biznes w Warszawie albo Poznaniu, ale obecnie jesteśmy w Szwecji bądź na Dominikanie? Cóż, autentycznie wszędzie jest dostęp do Sieci, więc będziemy mogli monitorować swoją firmę na okrągło, z każdego zakątka na świecie.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-21 07:54:05
Tagi: kamery, sklepy, firmy