Kultura jest wspaniała!

Gry komputerowe wcale nie są głupie. Istnieją takie, iż przypadną do gustu nawet największym krytykom

To nieprawda, iż gry są przeznaczone wyłącznie dla dzieciaków, młodzieży czy półgłupków. Takie niestety pokutuje spojrzenie wśród poniektórych ludzi. Graczy odbiera się jako rosłe dzieciaki, które powinny zająć się czymś bardziej pożytecznym niż graniem. Jak wiadomo, to bolesna opinia. Równolegle, wskazane jest powiedzieć, że są gry zwyczajnie głupie, tak samo, jak jest wiele głupich filmów, ale nie mówimy się, że każdy, kto ogląda filmy jest głupkiem lub, iż trwoni czas (choć też i są takie głosy). Nie oznacza to, że wszystko w jednej kategorii jest bezsensowne, uzmysławiają to gry, ale także filmy czy muzyka.

zawody w graniu
Napisał: Wikilogia
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wiadomo, że jak zobaczymy malucha, który gra w „strzelanki”, to być może krew nas zaleje, bo takie dziecko pod żadnym pozorem nie powinno w to grać. Podobnie, będziemy zaskoczeni, kiedy dostrzeżemy takiego młodego człowieka oglądającego jakiś barbarzyński film. To niedopuszczalne, a rodzice, którzy na to zezwalają powinni się zastanowić, co po prawdzie robią. Swoją drogą należy to koniecznie wiedzieć, że to nie filmy, gry czy inne tego typu zjawiska są szkodliwe.

gra romadoria: http://www.wcograc.pl/romadoria
To złe dopasowanie do wieku jest złe. Są wszak bajeczne bajki dla dzieci, również, jak są znakomite gry, które kształtują ich fantazje. Można spotkać głupie gry, jakie niczego dobrego nie nauczą, można jednak grać w takie coś jak gra mechrage, gra tauriworld (naprawdę świetnie opisane) czy gra romadoria i samemu się przekonać, jakie to wyjątkowe, zjawiskowe formy spędzania wolnego czasu. Zauważyli już to nawet marketingowcy, którzy ukuli słowo „grywalizacja” odnoszący się właśnie do gier i do codziennego życia. O co w tym chodzi? Odpowiedzi można dostać między innymi na stronie http://wcograc.pl/mechrage.

Po prostu, żeby lepiej funkcjonować, by społeczeństwo się lepiejkształtowało powinniśmy zastosować niektóre szczegóły gry do naszego życia. Powstało już sporo inicjatyw z owego obszaru. Sympatycy gier są oczarowani tym objawieniem, gdyż poprzez lata czuli się trochę dziwnie, jakby robili coś mało ważnego, zbędnego. Nagle, dzięki „grywalizacji”, okazuje się, iż gry mogą nas sporo nauczyć, możemy korzystać z ich mechanizmów i tworzonych tam rozwiązań. Od czasów „grywalizacji” już nikt nie może stwierdzić, że gry są głupie. Bez wątpienia, takie występują, również jak głupie filmy, ale nie jest to sprawiedliwe dla całego tego intrygującego zjawiska.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-12-05 07:54:04
Tagi: gry, gra, strzelanki