Kultura jest wspaniała!

Jak niezwykle ważny jest cel w życiu. Czasem to tylko dla niego jeszcze mocniej się staramy

Dobrze jest mieć cel w życiu, żyć dla kogoś, cieszyć się małymi sprawami i dążyć do zakwitnięcia swojego charakteru Też czujesz podobnie czy jest Ci to obce? Jeśli czujesz to na pewno cenisz ten wspaniały stan. Jeśli tego nie doświadczasz to nic nie stoi na przeszkodzie, byś zaczął tak właśnie żyć. Co jest potrzebne? Tak naprawdę mało i dużo zarazem, bo jak zmierzyć i poważyć wiarę w siebie? To ciężkie do wykonania. Warto jednak podjąć trud, aby to odnaleźć u siebie.

własnoręcznie robione kolczyki
Napisał: Strangell
Na podstawie: http://www.flickr.com
No tak, ktoś zapyta, ale jak to zrobić? Nie ma testów na ten temat, a jak nawet są, to na pewno nie są zbyt miarodajne. Pojęcie „wiary we własne ja” jest bardzo abstrakcyjne, a jak to bywa z wiarą – nie powinniśmy odbierać jej logicznie, lecz duchowo. W tym przypadku należy wspomnieć o intuicji. Jak to jest, ze niektórzy czują jej siłę i potrafią z niej korzystać, a drudzy nie umieją tego? To właśnie najbardziej interesująca kwestia tego wywodu. Myślę, że za tymi pojęciami, za tą problematyką ukrywają się pewne reguły, które przewodzą każdym życiem.

Przede wszystkim, to jak jesteśmy zdolni zaplanować własne życie. Są bowiem osoby, którzy mają jakieś wciągające zainteresowanie, które trzyma ich przy życiu, co więcej umożliwia ciekawsze spędzanie swojego życia, jeszcze bardziej bogato. Taka osoba ma cel, do którego dąży, jasno wyznaczone punkty, niczym miasta na mapie, do których warto pojechać. Z hobby jest bowiem tak, że kładzie przed nami różne zadania, które możemy osiągać kolejno, możemyrobić to we własnym czasie, najlepszym dla nas. Nie jesteśmy poddani żadnej presji, no chyba, ze sami sobie taką narzucimy, robimy to dla siebie, jak na przykład zbieranie kolejek, jak tutaj - świetne akcesoria do kolejek.

Hobby najczęściej nie przynosi pieniędzy, a mimo to jest nieodzowne, by życie było bardziej wciągające. Przykładem jest hodowanie rybek (to się przy tym przydaje: www.ceneo.pl/Akcesoria_do_filtrow_akwariowych). To właśnie ten bezgotówkowy czynnik ma ogromne znaczenie dla prawdziwego rozwoju naszego hobby. Choć do uprawiania hobby potrzebne są pieniądze, to jednak za żadne pieniądze nie odsprzedalibyśmy naszego hobby. To coś więcej niż pieniądze i inne sprawy w życiu. To jest jakby stan umysłu, który z całym natężeniem powinniśmy wspierać i czuć, że to co robimy jest dla nas bardzo ważne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-12-05 07:54:03
Tagi: hobby, zainteresowanie