Kultura jest wspaniała!

Warto posiadać swoje hobby. To najbardziej korzystny sposób na ciekawe życie, to również odpowiednie, żeby przerwać monotonie życia

Życie nie koniecznie jest nudne i bezbarwne. Czasami do szczęście potrzeba bardzo niewiele, aby było lepiej i nieco bardziej ekscytująco. Czasem nasze życie zmieniają inni ludzie, czasami dzieje się tak, kiedy zmieniamy pracę lub miejsce zamieszkania. Emigracja do innego kraju także może wpłynąć na życie, jakie wiedziemy. Czasem świetnym pomysłem jest wzięcie pod dach jakiegoś zwierzaka: kota, czy psa. Najlepszy zaś sposób jest jednocześnie najtrudniejszy i najłatwiejszy.
bieganie jako hobby
Napisał: Peter Mooney
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ten sposób to odszukanie swojego hobby. Czyż z pewnej strony nie wydaje się banalnie proste. No bo co to, jest tak dużo dzisiaj możliwości, jak na przykład www.ceneo.pl/Akcesoria_rzezbiarskie. Zaraz jednak pokazują się się uzasadnione wątpliwości – jakie hobby będzie dla mnie idealne? No więc jak to jest? Łatwo czy trudno? Odpowiedzi łatwej na to trudne pytanie nie ma. Najlepiej zaś chcąc odnaleźć hobby sprawdzić, kim jesteśmy, trzeba poznać samego siebie. Niektórym takie postawienie sprawy wyda się dość dziwaczne, bo jak to „poznać siebie”? Kto zna mnie lepiej lepiej, jak nie ja?To oczywiście uproszczenie sprawy, gdyż całe życie poznajemy siebie i nigdy, ale to nigdy nie nie będziemy mogli się konkretnie określić, że coś zrobimy, a czegoś nie. Oczywiście, dobrze jest znać swoje mocne strony, a tym bardziej te słabsze, bo wtedy mamy większy dystans do siebie, lecz wielu ludzi tak naprawdę nigdy nie zwraca specjalnej uwagi na inny aspekt: to, co mamy wewnątrz. A jest ono wielce bogate, nigdy zaś nie pozostaje obojętne (na przykład lubimy zwierzęta: przykłady w źródle). Mamy przecież pewne cechy, doświadczenia, przyzwyczajenia, które wpływają na nasze wybory, także to w zakresie hobby. Tak więc, kiedy będziemy się zastanawiać, jakie hobby jest dla nas najlepszą opcją, to pierwsze co powinniśmy zastanowić się, czy faktycznie już siebie znamy.

Dopiero, gdy odpowiedź będzie pozytywna będziemy mogli przystąpić do pełnego wyzwań planu budowania swojego zainteresowania. Niektórzy maja bardziej bezproblemowo, bo hobby mają od zawsze. Może zarazili się nim za młodu lub mają to po rodzeństwie, inni zaś muszą poszukiwać tego, a czy znajdą, to zależy od tego, czy naprawdę siebie poznają. A jak jest z Tobą? Czy masz hobby, czy musisz ruszyć w poszukiwaniu swojej własnej osobowości?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-12-05 07:54:06
Tagi: pasja, zainteresowania