Kultura jest wspaniała!

Melodia

Każdy słyszał, zdawać by się mogło wytarty, slogan, który brzmi mniej więcej tak „muzyka łączy pokolenia”. Chociaż nie zawsze w to wierzymy, to nie sposób zaprzeczyć tej tezie. Widać to nawet po duetach, które wypuszczają piosenki na rynek. Współcześni muzycy ze sceny alternatywnej, pokazują się, z można by rzec, dinozaurami muzyki rozrywkowej i nagrywają wspólnie piosenki, które latają na listach przebojów i trwają na wysokich pozycjach przez parę tygodni. Widocznie połączenie doświadczenia i młodości działa na korzyść muzycznych idei.
koncert  50 Cent & G-Unit
Napisał: digboston
Na podstawie: http://www.flickr.com
Są osoby, które słuchają tylko jednego gatunku muzycznego. Jest to pewne ograniczanie własnego muzycznego światopoglądu. Owszem możemy uwielbiać jakiś gatunek najbardziej, ale powinniśmy wiedzieć, co dzieje się w muzyce ogółem. Nie ma sensu się zaperzać i mówić, że tylko jeden zespół jest w porządku. Zdarza się, że naprawdę warto posłuchać coś nowego i poszerzyć swoje horyzonty muzyczne (tu zobaczysz instrumenty: http://www.ceneo.pl//Gitary_i_akcesoria). Nie wszystko, co nowe okaże się świetne, ale powinniśmy mieć pewne porównanie, a nie jedynie zasłuchiwać się w jednym gatunku. Muzyka ciągle się rozwija nie powinniśmy zostawać w tyle.Muzyczne inspiracje i aspiracje

Często kiedy słyszeliśmy jakąś piosenkę myślimy sobie, że też chcielibyśmy potrafić tak komponować albo umieć w taki sposób śpiewać. Pewne osoby poza tym, że mówią również działają. Inspirują ich utwory, które już usłyszeli i robią swoje utwory. Później tworzy ich własny styl i czasem mają sukcesy, a czasem grają po różnych klubach i są sławni w kilku miejscowościach. Muzyka daje możliwość ludziom rozwinąć skrzydła. Czasem pewni muzycy wybierają zły instrument, wychodzi na to, że wcale nie chcieli grać na gitarze i o wiele lepiej czują się grając na kontrabasie. Jednak, jeżeli się nie spróbuje to nigdy nie będzie się wiedziało (sprawdź: do instrumentów dętych).

Muzyka pozwala improwizować i pozwala na wspinanie się po szczeblach własnej kariery. Część muzyków ma aspiracje w stylu zdobycia kilku nagród, ale bardzo często najwspanialsi muzycy to Ci, którzy nie myślą o nagrodach, a myślą o tym jak przekazać swoje uczucia słuchaczowi. Muzycy, grający z wnętrza duszy i grają dla ludzi, to otrzymują laury i miłość fanów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-12-05 07:54:00
Tagi: muzyka, gatunek, instrument, płyty