Kultura jest wspaniała!

Na co zwrócić uwagę przy wyborze solidnego filmu na wieczór?

Produkcje filmowe od lat cieszą się niemalejącym zainteresowaniem konsumentów. Produkcja filmowa przemawia do wyobraźni konsumenta bardziej niż książka, bo na długo zapisuje się w świadomości widza. Oczywiście film nie zastąpi dobrej książki, niemniej jednakże kino może na trwałe zmienić oblicze światowej kultury. Teraz powstaje coraz więcej produkcji kinowych. Widz nie ma prostego wyboru, bo złych i dobrych filmów przybywa. Problem jest w tym, że ciężko jest czasem rozpoznać, która produkcja jest którą.

półka z filmami DVD
Napisał: Angel Ganev
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ciężko jest doradzić kinomanowi konkretną produkcję kinową. Problem tkwi w tym, że każdy konsument ma swoje upodobania. Jeden woli romans, drugi kryminał. Kolejny woli natomiast film wojenny. Toteż trudno jest podać nazwę konkretnego filmu, chyba że bez wątpienia jest on świetny. Istnieją jednakże pewne zasady, które mogą pomóc w dokonaniu najlepszego wyboru (sprawdź przykłady: filmy na różnego typu nośnikach).

Pierwszą z nich jest to, kto jest reżyserem danej produkcji. Dobry reżyser potrafi nawet przy produkcji niskobudżetowej wytworzyć dobry film. Także pozostawia w swojej produkcji własny pogląd na świat. Jeśli nasz pogląd na świat odpowiada spojrzeniu na świat konkretnego reżysera, to prościej się wtedy ogląda film.

Kolejnym aspektem jest gra aktorska. Wiadomo, że dobrzy aktorzy są bardzo istotnym ogniwem w łańcuchu kinematograficznym. Od ich pracy zleży tak naprawdę, czy zostaną zrealizowane zamierzenia reżysera i scenarzysty. Też istotne jest to, czy film podobał się na tyle, że zdecydowano się na produkcję gadżetów związanych z jego tematyką, a tutaj przykłady - link.

Nie warto zasiadać do serialu, o którym ma się nikłą wiedzę. W obecnym szybkim świecie oglądanie niesprawdzonych produkcji jest stratą czasu. Nie jest przecież problemem sprawdzenie, czy jakaś produkcja cieszy się szacunkiem widzów. W sieci jest wiele portali, gdzie widzowie wyrażają opinie na temat danego filmu. Tam można poznać szczere i fachowe wypowiedzi, które na pewno pomogą dokonać należytego wyboru. Jeśli pozytywnie na temat danego filmu wyraża się 1000 konsumentów, to bez wątpienia można być pewnym tego, że jest to film spełniający nasze oczekiwania.

Ostatnim miernikiem wartości kina będą nagrody filmowe przyznawane przez organizacje zajmujące się promowaniem kina. Jednakże wiele kontrowersji, które powstają pod ich wpływem każe cenić o wiele wyżej opinie internautów, którzy już dany film oglądali i mają swoje zdanie na ten temat.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-12-05 07:54:03
Tagi: kino akcji, aktorzy, kryminał