Kultura jest wspaniała!

Najcudowniejsze słuchowisko na świecie.

Istnieją takie audiobooki, jakie trzeba przesłuchać. Istnieją tacy twórcy, jakich zespoły świetnie się do tegoż nadają. Jednym spośród taowych jest Andrzej Sapkowski a także jego "Boży Bojownicy". Premiera owego słuchowiska miała miejsce 8 października 2012 roku i stanowi na chwilę obecną superprodukcję następnej części Trylogii Husyckiej, jak potocznie zwie się 3 powieści fantastyczno-historyczne Andrzeja Sapkowskiego.
audiobooki
Napisał: Dave Crosby
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najciekawszy i niepowtarzalny audiobook w caluśkiej Europie, ponieważ został zrealizowany jako spektakl, pełen pięknych dźwięków, jakie zafascynują wszystkich. Uczestniczy w nim aż 190 aktorów, a tylko nagrania odbywały się przez siedem miesięcy. Produkcja ostatecznej odsłony to okres pięciu miesięcy. Słuchowisko [np. http://fonopolis.pl/wiedzmin-sezon-burz ] zebrało całą śmietankę polskich aktorów, między innymi Annę Dereszowską, Krzysztofa Wakulińskiego, Magdalenę Różczkę, Adama Ferency, Jacka Lenartowicza.O tymże słuchowisku można napisać, iż podłożem do zajść w nim zamkniętych są wojny husyckie. Główną postacią jest Reinmar z Bielawy, a słuchowisko Boży Bojownicy (www.fonopolis.pl/Bozy-bojownicy) stanowi kontynuację "Narrenturm" z 2009 roku. Są to audiobooki, które określane zostały spektaklami muzyki oraz wyobraźni. Ich reżyserem jest Janusz Kukuła, twórca dużej ilości realizacji w Teatrze Polskim oraz kilku bardzo kultowych hitów. Muzykę stworzył Adam Skorupa, często nagradzany kompozytor. Jeżeli chodzi o koszty produkcji całości, to są takie, jak koszt za jakiś odcinek popularnego serialu.


audiobooki
Napisał: Cory Doctorow
Na podstawie: http://www.flickr.com
Samo słuchowisko trwa 24 godziny. Osoby, które go kupiły podziwiały za oryginalność, wyjątkowość. Prócz tego trzeba wspomnieć o tym, że godne jest wszelakich pieniędzy. Sporo osób określa go także jako majstersztyk. Recenzenci przemawiają również, iż jest to najdoskonalszy audiobook, jaki kiedykolwiek słuchali. Nie bez znaczenia w tym jest to, że to jedyne takie działanie na całym świecie, w którym bierze udział tyle osób. Niewątpliwie dorasta temu zaledwie BBC, choć ich dokumenty są zdecydowanie mniejsze. Ludzie, jakie cenią audiobooki z pewnością powinny usłyszeć tego dzieła. Nie rozczarują się, to na pewno.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-12-05 07:54:04
Tagi: Audiobooki, słuchowisko, Recenzenci