Kultura jest wspaniała!

Współczesne zabawy to przede wszystkim gry komputerowe i planszowe.

W gry grają prawie wszyscy, młodzi oraz dorośli. Prawdziwy geek, czyli pasjonat, może wybrać te najlepsze iloraz najatrakcyjniejsze, a na rynku istnieje ich niewątpliwie sporo i co pewien czas ukazują się lepsze. Żeby dobrze poklasyfikować gry, można wziąć pod uwagę bardzo dużo okoliczności. Występują przykładowo gry typowo ruchowe, chociażby piłka nożna, czy logiczne, jak szachy, a jeszcze hazardowy, czyli poker. Można też powiedzieć, że wiele gier spaja dwie, albo nawet wszystkie te kategorie. A główną regułą, która łączy gry jest to, że się w nich rywalizuje, natomiast one same ćwiczą w zdrowej rywalizacji.

kolekcja gier komputerowych
Napisał: Corey Marshall
Na podstawie: http://www.flickr.com
Gier na rynku istnieje strasznie wiele można rozróżnić parę podstawowych czołowych typów. Gry logiczne nie mają charakteru losowego oraz sportowego. A całość jest ograniczone od pomysłowości i zdolności logicznego myślenia. Inteligentne gry planszowe to na przykład warcaby, czy kółko i krzyżyk. W nich ważnym elementem jest konkurencja. Następne gry quizowe to gry, w jakich odpowiada się na zagadki może się w nich pojawić konkurencja, jeśli ma znaczenie dobra odpowiedź, albo bliższa prawidłowej. Gry losowe są takie, w których efekty są nie do założenia i nie ma ani jednej koncepcji, która pozwala wygrać. W grach, w jakich najważniejsza jest sprawność fizyczna to gry, w jakich najważniejsza jest albo prędkość, albo zręczność. Są również takie gry fizyczne, które można prowadzić poprzez internet. W grach logiczno losowych ważność posiada również stan oraz wiedza tutaj na przykład są zabawy w karty i gry planszowe. Tu znajdują się atrakcyjne przykłady: www.ceneo.pl/Gry_Nintendo.

Inną klasyfikacją gier, jest podział na rodzaj zabawy, jaką proponują. Tu wyszczególnić da się gry rekreacyjne, hazardowe, strategiczne, fabularne, bitewne oraz karciane. W rekreacyjnych przede wszystkim chodzi o zabawę i odpoczynek również nie są za bardzo wymagające. Hazardowe są w głównej mierze poleganie na szczęśliwy los i zdolność do grania. Gry strategiczne to przeważnie gry planszowe, w których ważne jest układanie koncepcji (na przykład: gry na konsolę PS 4). W fabularnych z kolei głównie zajmuje role w mitycznym świecie. a gry bitewne to gry, które łączą reguły gier strategicznych i fabularnych. W grach karcianych używa się talię kart.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-12-05 07:54:02
Tagi: gry strategiczne, efekty, gry planszowe, gry bitewne