Kultura jest wspaniała!

Jak znaleźć dobre produkcje filmowe?

Urządzenie WD TV Live Hub
Napisał: WD
Na podstawie: WD
Przy dzisiejszej wielkiej liczbie różnych filmów, kanałów telewizyjnych i kin, wybór najbardziej odpowiedniej opcji sprawia trudności. W zależności od potrzeb i gustu sięga się do różnych źródeł. Często niestety trafia się na coś nieinteresującego lub też zupełnie nieodpowiadającemu oczekiwaniom.

Komedie okazują się mało zabawne, a horrory nie są przerażające. W jakich źródłach więc szukać profesjonalnej i satysfakcjonującej wiedzy na temat kina?

Recenzje w sieci i w prasie, adaptacje

Zdecydowanie dobrze jest zasięgnąć rady bliskich znajomych. Jeśli widzieli daną produkcję, są w stanie nas do niego zachęcić lub też nie, jak również w razie konieczności zrelacjonować o czym był. Następnym sposobem, bardzo powszechnym, jest sprawdzenie w Internecie. Recenzje filmowe w Internecie mogą być na różnym poziomie, w zależności od strony internetowej, na której zostały zamieszczone. Z pewnością jest ich duża liczba, co daje wyraźniejszy ogląd. Poza tym na portalach typowo filmowych użytkownicy mogą oceniać poszczególne produkcje. Taka ocena zbiorcza oraz tworzone na jej podstawie rankingi również stanowią pewien wyznacznik, podobnie jak zorganizowane działy według rodzajów filmów, czyli oddzielnie filmy sensacyjne, dreszczowce i tak dalej.

Recenzje można spotkać również w gazetach, a także w czasopismach, zwłaszcza tych zajmujących się tematyką filmową. Bardzo dobrym wyznacznikiem jest to, czy film jest adaptacją lub ekranizacją książki. Dla czytelników danej pozycji, jest to duża podpowiedź.

Nagrody, festiwale, zwiastuny

Następną wskazówką dla poszukujących mogą być nagrody zdobyte przez daną produkcję, jeśli takie są. Jeżeli ktoś ogląda filmy akcji, może poszukać informacji o nagrodach przyznanych w tej kategorii i tą drogą znaleźć właściwą pozycję.

Innym sposobem jest uczestnictwo w wydarzeniach związanych z filmem. Mogą być to festiwale ograniczone do jednego tematu (na przykład obejmujące jedynie filmy przygodowe), lub też o charakterze ogólnym. Dla fanów miłośników chodzenia do kina, zachętą do zobaczenia filmu może być jego trailer pokazany przed inną produkcją. Podobnie rzecz wygląda w telewizji – tam również można spotkać zapowiedzi filmowe, a także programy poświęcone kinu. Na kanałach wyłącznie dla najmłodszych znajdą się filmy dla dzieci, a także zapowiedzi nowości kinowych z tego typu.


Napisał: B.S.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-12-10 07:54:01
Tagi: program, recenzje, sensacja, film, dzieci