Kultura jest wspaniała!

Jakie serwery dla firmy

Wydajne i sprawne serwery to dziś baza prężnej firmy. W lokalnych sieciach komputerowych cenionych przedsiębiorstw, jak również w małych przedsiębiorstwach należy koniecznie zadbać, aby pakiety danych wysłane z jakiegoś punktu A dostały się jak najprędzej do punktu B. Najnowsze aplikacje biznesowe (takie jak choćby handel przez Internet, strony WWW oraz wielkie wachlarze innych usług załatwianych przez sieć internet, intranet oraz ekstranet) wszystkie wykorzystują zasoby przechowywane w sieci.


Serwery NAS marki DROBO
Napisał: 4Press.pl
Na podstawie: 4Press.pl
Potrzebują więc działać wydajnie i mieć perfekcyjne łącza komputerowe. Do ulepszenia przepustowości sieci przydają się switche, które sterują działaniem aplikacji w środowisku pracy. Z pomocą przełączników śledzących non stop ruch pakietów informacji wymienianych między przeglądarką i serwerem Web, serwery stają się o wiele bardziej stabilne.

Urządzenie o kodzie J9019B świetnie nadaje się do sporych biur, a także mniejszych przedsiębiorstw. Jest ono wyśnionym rozwiązaniem komunikacyjnym. Tak samo dobrym wyborem jest przełącznik J9280A. Doskonale oddziela ono sieci Lan i w doskonały sposób zapewnia filtrowanie danych. Jak inne tego typu urządzenia jest w stanie bezproblemowo współpracować z siecią Ethernet.Chociaż gwarantuje podobne możliwości łączenia za pomocą kabli jak koncentratory, to ma ono większą wydajność. Jak dokładniej to działa?

Zamiast uwspólnienia całego możliwego pasma pomiędzy wszystkich użytkowników, przełącznik, taki jak chociażby J9794A, przydziela każdemu podpiętemu urządzeniu sieciowemu odrębny kawałek pasma. Konkretny przełącznik, przykładowo J9661A poda dokładnie to samo pasmo każdej maszynie z osobna, co przyczyni się w istotny sposób do maksymalizowania wydajności,jaką da się jeszcze powiększyć, używając urządzeń pozwalających na używanie połączeń w dwóch kierunkach. Tego rodzaju opcje są dopuszczalne dzięki możliwości zapamiętywania adresów MAC komputerów z lokalnej sieci oraz informacjom, z którym portem łączy się konkretne urządzenie.

Switche umożliwiają przy tym także postawienia specjalnych sieci wirtualnych (VLAN). Połączenia pomiędzy portami należącymi do rozmaitych sieci VLAN są mocno ograniczone, zaś do przekazywania danych między odrębnymi sieciami VLAN używa się routerów. Tak zwane sieci wirtualne między oboma podłączonymi do siebie switchami obsługiwane są za pomocą nietypowego rodzaju połączenia, które często nazywa się trunk. Przy okazji inwestowania w urządzenie, warto również zakupić specjalny pakiet, dobrym przykładem będzie winsvrstd 2008r2 sngl olp nl.


Napisał: A.Z.
Na podstawie:

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-12-11 07:54:10
Tagi: Internet, sieć, firmy, sieci, łącza, Zasoby, handel, połączenia, serwery, ruch, J9019B, J9280A, Switche