Kultura jest wspaniała!

Wartościowa rozrywka dla dziecka

To kolorowanki dla dzieci sprawiają, że dzieci lepiej się uczą, łatwiej i szybciej przyswajają materiał edukacyjny, wykazują się większą mądrością, są bardziej kreatywne w rozwiązywaniu zadań i problemów, mają większe zaufanie do własnych kompetencji. dziecko zawsze tworzy w malowankach to, co zna i tyle, ile wie o świecie. Z tego względu jego twory są bogatym źródłem wiedzy o tym, w jaki sposób myśli i świadectwem tego co przeżywa.

Zwróć uwagę, czym bawi się Twoje dziecko
Napisał: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
Są oknem, przez które my dorośli możemy zajrzeć do jego świata i przekonać się czym są jego kolorowanki, które stworzyło. Jest to wspaniałe urządzenie potrafiące stymulować myślenie, ponieważ po pierwsze akurat wpisują się w potrzeby myślenia konkretnego – wyobrażeniowego, a po drugie angażują malca uczuciowo. Dziecko wczuwa się w swoją kreację. Rysunki mogą stać się więc napędem progresu. Warto nadmienić, że „rozwój zdolności rysunkowych określa się jako wskaźnik dojrzałości umysłowej dziecka” (R. Fisher).

Kształtowanie się zdolności poznawczych malca to długi proces, na który my dorośli nie mamy bezpośredniego wpływu – nie można przecież nikomu wlać do głowy przygotowanych recept. Możemy jednak wpływać pośrednio, organizując dzieciom interesujące doświadczenia, oferując edukujące rozrywki i twórcze zadania. Malowanki dla dzieci mogą stać się inspiracją i źródłem takich zadań. od czasu do czasu twoje najmłodszy ma chęć pomalować, ale nie ma na czym lub brak mu weny. Aby ułatwić mu zabawę pędzlem i farbami możesz sięgnąć po malowanki, które dadzą mnóstwo inspiracji i entuzjazmu.

Na poziom graficzny prac spory oddziaływanie ma ogólna ruchowa sprawność nadgarstków. rozrywki angażujące ręce i dłonie mogą pomóc tę sprawność poprawić i jeszcze lepiej się bawić. Zaproponujmy dziecku „siłowanie na rękę”, zabawę „idzie kominiarz po drabinie”, strzepywanie dłoni z wody, uderzanie palcem o palec w ułożeniu rąk jak do modlitwy, robienie kółek palcami itp. Wszystkie te aktywności sprawią, że malowanie i rysowanie będzie wychodziło najmłodszemu jeszcze lepiej.

Najmłodsi lubią spędzać czas w Internecie. Tu mają możliwość malowania i grania w różne gierki i gry dla pięciolatków. Wielu rodziców zastanawia się czy to odpowiednie środowisko dla swoich dzieci. Trzeba jednak pamiętać, że współcześnie przestrzeń wirtualna stała się naturalnym środowiskiem ludzi, również dzieci. Sieć i wirtualne otoczenie daje mnóstwo perspektyw rodzicom w kreowaniu rozwoju własnych dzieci.

Napisał: G.S.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-12-11 07:54:09
Tagi: dzieci, proces, materiał, rysunki, malowanki, kominiarz, palec