Kultura jest wspaniała!

Czy popularne powiedzenie, że muzyka łagodzi obyczaje jest zgodne z prawdą?

Muzyka jest jedną z sztuk pięknych, która oddziałuje na intelekt ludzi. Często stanowi ważny segment żywota dla wielu ludzi. Bardzo okazjonalnie zdarza się, że słowa „piosenka”, „dźwięk” zdają się większości po prostu jednymi z mnóstwa innych otaczających nas czynników otoczenia. Jednak możemy potwierdzić słynne stwierdzenie, iż muzyka łagodzi obyczaje. Jest to twierdzenie zgodne z prawdą, które poprzeć może paręnaście dowodów.

wokalistka na występie
Napisał: Justin Higuchi
Na podstawie: http://www.flickr.com
Po pierwsze dźwięk wszelkiego gatunku melodii oddziałuje na człowieka w sposób niewyobrażalny. Ma możliwość wzbudzić dobre emocje i odmienić człowiecze nastawienie do życia. Przenosi słuchacza w świat marzeń, potrafi wyciszyć i nadać atmosferę danej sytuacji. W dzisiejszym świecie właściwie na każdym kroku asystują nam brzmienia muzyki. W czasie świąt, przyjęć weselnych, chrzcin dziecka, pogrzebów. Każdej z tych obchodów przypisywane są inne utwory, jakie znane bywają na całym świecie i które mnogość z nas z z pełnym przekonaniem słyszała. Trzeba też wiedzieć, że wspólne przedmioty większości rozmów bazują na podobnych zainteresowaniach i podobnych przekonaniach dotyczących gatunków ulubionej muzyki. Dla tworzących muzykę coś specjalnego - odnośnik do ciekawych przykładów.

Przybliża ku sobie grupy tysiąca kultur różniących się językiem, religią, kolorem skóry. Generuje stałe wzrastanie wewnętrznej euforii i daje człowiekowi siłę w pokonywaniu kłopotów. Reasumując, muzyka to element każdego z nas. Napotykamy ją w każdym miejscu i w każdym czasie. Muzyka ma wielką moc (więcej: wysokiej jakości instrumenty smyczkowe). Może zrobić bardzo dużo dobra, ale też może zburzyć w nas delikatnie tkany całymi latami świat.

Kolejnym i równie ważnym dowodem jest to, że dzięki muzyce można odnaleźć siebie. Muzyka w pewnym sensie kieruje naszymi uczuciami a to jakiej muzyki słuchamy wpływa na nas samych. Nie wszystkim odpowiadają takie same rodzaje muzyki co innym. Poprzez muzykę można wypowiedzieć to co jest związane z uczuciami i przeżyciami. Jak każda ludzka działalność, tak i muzyka może wykonywać dwojaką rolę. Może pomagać rozbudowywać i pozytywnie kształtować, ale też przygnębić, wyniszczać i drażnić słuchacza. Cudowna muzyka pobudza do poprawnego działania i daje zadowolenie w życiu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-12-19 07:54:04
Tagi: klimat, brzmienie, nastrój