Kultura jest wspaniała!

Doskonale przygotowany kwartet smyczkowy swą formułę|Niezapomniany nastrój – muzyka klasyczna

Muzyka klasyczna pobudza nie od dziś oraz w tej kwestii nic się nie zmienia. Muzycy ciągle podnoszą swoje kwalifikacje, co słychać już po próbce koncertu. Ci doceniani w branży nie mogą znaleźć czasu na uczestniczenie w każdym projekcie, choć jest wielu, którzy chcieliby ich zaangażować. Wybierany niezwykle ochoczo kwartet smyczkowy to znamienici artyści, którzy tworzą muzykę na wiele okazji. Zespół muzyczny cieszy się rosnącym zainteresowaniem, również ze strony medialnej.
Gra na skrzypcach i wiolonczeli
Napisał: Ted and Jen
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niszowa muzyka a muzyka klasyczna

Wiele przedsięwzięć oraz różnego rodzaju eventów to wydarzenia na niemałą skalę, gdzie nie może zabraknąć urozmaiceń z górnej półki. Organizatorzy ochoczo stawiają więc na angażowanie docenianych artystów (strings.art.pl), którzy swoimi niebywałymi umiejętnościami uczynią tę okazję szczególnie inspirującą. Czterech wykonawców wykona pięknie na skrzypcach znane osobom uczestniczącym utwory, a może nawet zaszczyci gości ich całkowicie nową, autorską kompozycją. Kwartet smyczkowy gwarantuje niesamowite emocje

Spotka nas szczególnie trudny wybór, jeśli chodzi o kwartet smyczkowy. Muzykę na instrumentach smyczkowych tworzą doświadczeni muzycy, którzy zdecydowanie zachwycą uczestniczących gości. Ich interpretacje znanych utworów to absolutnie innowacyjne kompozycje, o których się mówi. W skład zespołu wchodzi dwóch skrzypków, altowiolista i wiolonczelista, którzy dobrze się ze sobą zgrywają (www.strings.art.pl). Ich pomysły są bezgraniczne i ochoczo wprowadzają je do repertuaru.Co może zaoferować kwartet smyczkowy z dużym doświadczeniem?

Kwartet to jeden z rodzajów muzyki kameralnej, a są to utwory przeznaczone na dwoje skrzypiec, altówkę i wiolonczelę. Cztery różne głosy faktury instrumentalnej tworzą wyjątkowy nastrój. Czuć, że kompozytorzy bazują na wieloletnim doświadczeniu i na historii muzyki klasycznej w ogóle. Początki tego rodzaju formy muzycznej sięgają aż epoki baroku, gdy zaczęto wprowadzać instrumenty smyczkowe do kompozycji muzycznych. Wobec dalszych przekształceń oraz udoskonaleń poznano mnóstwo ciekawych połączeń, które są kontynuowane.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-12-19 07:54:07
Tagi: muzyka, instrumenty, Zespół, artysta, Muzycy, doświadczenie, Event