Kultura jest wspaniała!

Dziecięce hobby, czyli czemu dzieci tak dużo mogą kosztować swych rodziców.

Małe dzieci, mały problem - tak mówi znane wszystkim powiedzenie, i chyba zgodzi się z nim duża część rodziców. Rozszerzając je, można powiedzieć, że mniejsze dzieci to mniejsze koszty, zwłaszcza jak się będzie chciało, aby córka czy syn rozwijali się na odpowiednim poziomie. Tak naprawdę nauka w szkole gwarantuje dzieciom niezbędne minimum, a jeśli ktoś chce, aby dziecko umiało więcej, to za wszystkie ponadplanowe zajęcia trzeba zapłacić. Angielski kilka razy na tydzień, zajęcia sportowe czy dodatkowe korepetycje z nauczycielem potrafią w znacznym stopniu obciążyć budżet wielu rodzin. Do tego dochodzi jeszcze dowożenie dzieci na zajęcia, a to będzie rodzić dodatkowe koszty i czas rodziców, jaki będą musieli na to przeznaczyć.

własnoręcznie robiony szalik
Napisał: julie corsi
Na podstawie: http://www.flickr.com
A tak naprawdę mowa tu jest jedynie o tym, co zdaniem rodziców maluchom będzie w życiu potrzebne, choć z pewnością wiele maluchów ma w tym temacie zupełnie inne zdanie. A przecież każde dziecko może mieć swoje zainteresowania, i je również należy uwzględnić podczas planowania opłat i harmonogramu zajęć. Przykładowa pasja dla dziecka - miejsce z przykładami.

Dzieci bardzo lubią próbować wielu rzeczy, poznają w ten sposób świat i odkrywają własne pasje. Ale to, co najmłodszym będzie sprawiać ogromną przyjemność i frajdę, wielu rodziców może przyprawić o cięższy oddech. Wynika to z tego, że dużo pasji maluchów będzie wymagać sporych nakładów finansowych. Nawet do tak powszechnego sportu, jakim jest futbol, trzeba kupić buty, koszulkę i spodenki, opłacić treningi, i robi się za to przez cały rok tysiąc złotych. A są przecież sporty, w jakie trzeba znacznie więcej zainwestować, a w rzeczywistości nie ma się gwarancji, jak długi czas ta pasja potrwa. Dzieciaki uwielbiają też zwierzęta. Dobra opieka nad nimi może je nauczyć odpowiedzialności. Tu są rzeczy, które dobrze mieć w domu, kiedy spodziewamy się zwierzaka - dla gryzoni i fretek.

Niektórym maluchom miłość do danej aktywności pozostaje na wiele lat, a inne po kilku miesiącach się nudzą i szukają czegoś innego. Dlatego też, jeśli to, co będzie chciało robić dziecko wiązać się będzie z większymi wydatkami, to warto na początku sprawdzić, czy nie jest to tylko chwilowy kaprys. Można pomyśleć o używanych sprzętach, jakie w każdej chwili można będzie odprzedać, albo na początek zwyczajnie od kogoś pożyczyć.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-12-19 07:54:06
Tagi: futbol, pasja, hobby, maluch