Kultura jest wspaniała!

Jak wybrać idealną muzykę na eleganckie przyjęcie ślubne?

Wybór właściwej muzyki na przyjęcie ślubne to bardzo ważna kwestia. W dużym stopniu to właśnie muzyka decyduje o charakterze oraz nastroju naszego wesela. Niezwykle ważne więc okazuje się zamówienie odpowiedniego zespołu muzycznego, jak również opracowanie odpowiedniej listy piosenek wykonywanych w trakcie przyjęcia. Bardzo często dopełnienie wszystkich kwestii związanych z muzyką wymaga dużo czasu i energii.
młoda para przy aucie
Napisał: Katsu Nojiri
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na samym początku należy zastanowić się, czy chcemy muzykę graną na żywo, czy też wolelibyśmy dobrego dj'a. Trzeba wiedzieć też, iż w przypadku eleganckich, niezwykle wytwornych wesel o wiele bardziej sprawdza się muzyka na żywo. Możemy jednak iść na mały kompromis w tej sytuacji, wybierając kwartet smyczkowy (http://strings.art.pl/portfolio/uczta/), który będzie dostojnie przygrywał w pierwszej części przyjęcia, natomiast w trakcie części tanecznej oddajmy sprawy w ręce dj'a. Bardzo wiele osób zamawia także skrzypce na ślub, które gwarantują niezwykle subtelną i wytworną atmosferę.Zanim postanowimy zaprosić na na nasze wesele zespół należy także dowiedzieć się, czy miejsce, w którym planujemy organizować imprezę posiada odpowiednie zaplecze sprzętowe i spełnia wszystkie wymogi techniczne. Trzeba mieć na uwadze ilość oraz jakość głośników, zadbać o właściwe zabezpieczenie sceny itd. Nierzadko weselne zespoły muzyczne są w stanie zagwarantować niezbędny sprzęt na czas przyjęcia, można także skorzystać z wypożyczalni, jeżeli lokal nie może zagwarantować nam niezbędnych akcesoriów.


Obecnie o wiele częściej młode pary urządzają wesela z motywem przewodnim. Modne są wesela, na których dominuje muzyka z lat 60. i 70. Zdecydowanie częściej z parkietów znika tradycyjne weselne disco, a w to miejsce wkracza gustowna i elegancka, klasyczna muzyka. Powinniśmy szukać urozmaiceń w tym aspekcie, ponieważ bardzo często to właśnie w ten sposób wesela są zapamiętywane na bardzo długi czas.

Każda młoda para powinna jednak pamiętać, iż muzykę na wesele (strona internetowa tutaj) warto dobierać nie tylko pod kątem swoich preferencji, ale także uwzględniając gust gości. Jeżeli na naszym weselu będzie dużo starszych osób, raczej warto zrezygnować z elektronicznych, nowoczesnych dźwięków, jakie mogą nie być przez nich znane.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-12-19 07:54:04
Tagi: muzyka, czas, jakość, wesele, skrzypce, taniec, goście, pary