Kultura jest wspaniała!

Elektronika użytkowa w codziennym życiu, czyli jakie elektroniczne urządzenia są obecnie używane.

Obecnie mało kto wyobraża sobie codzienne funkcjonowanie bez jakiejś elektroniki. W zasadzie większość z nas nosi przy sobie telefon komórkowy, czy jest to starsza konstrukcja z klawiszami, czy też najnowszy smarfton. Oprócz tego u wielu osób można znaleść tablety, laptopy czy też komputery stacjonarne, a także pozostały sprzęt, przykładowo taki jak telewizory czy konsole do gry. Lecz dzisiaj przeciętna żywotność takich urządzeń to maksymalnie parę lat.
sony xperia
Napisał: John Karakatsanis
Na podstawie: http://www.flickr.com
Będzie się tak dziać z dwóch powodów, przede wszystkim są one tak bardzo skomplikowane, że po prostu się po tym pewnym czasie mogą popsuć, a naprawy przeważnie nie będą się opłacać. Druga sprawa, to dość szybko się starzeją i przestają sobie radzić z aktualnym oprogramowaniem, przez co wielu ludzi po prostu je wymienia na kolejne modele. Szczególnie widoczne jest to na rynku tabletów i smartfonów, gdzie kilka lat to w zasadzie przeskok o całą epokę sprzętu.

Zwiększa się ilość pamięci, ilość procesorów, wypuszczane są kolejne odmiany systemów operacyjnych, a poza tym gry i programy, które na starszych generacjach sprzętu będą kiepsko działać. Producenci smartfonów i tabletów prześcigają się w coraz nowocześniejszych konstrukcjach, dodając sporo przydatnych na co dzień funkcji. Przykładowo nowy smarfton sony xperia (http://i-sklep.com.pl/product-pol-369-Sony-Xperia-E-bialy.html) e to typowe urządzenie z 4G pamięci i niewielkim ekranem dotykowym. Posiada on jednak bardzo interesującą, wbudowaną fabrycznie aplikację Walkmen, dzięki której można w wygodny sposób słuchać muzykę i zarządzać piosenkami.
sony xperia
Napisał: John Karakatsanis
Na podstawie: http://www.flickr.com
Z kolei nexus 7 (więcej w tym miejscu), topowy model tabletu od firmy Google, to obecnie jeden z najlepszych sprzętów oferowanych w swoim segmencie. Ma on cztery wydajne rdzenie i aż trzydzieści dwa G wbudowanej pamięci, przez co nawet najbardziej wymagające programy będą na nim działać bez żadnego problemu, bez zwisów i przestojów. Doskonałej jakości ekran wyświetli wszystkie detale i doskonale radzi sobie z kolorami, a wygodna, smukła obudowa zapewni doskonałą ergonomię przy użytkowaniu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-12-19 07:54:08
Tagi: ekran, ilość, liczba, kolejne, nowsze