Kultura jest wspaniała!

Jakie trendy są popularne w fotografii?

Niewysokie ceny lustrzanek oraz możliwość cyfrowego zapisu sprawiły, że fotografia stała się dostępna dla każdego. Nie poszło to w parze z poziomem zdjęć. Jak mówi nam Ania, fanka fotografii, nadal jest zapotrzebowanie na profesjonalne sesje zdjęciowe w Warszawie. Firmy czy zwykli ludzie szukają fotografa z wiedzą, który zrobi zdjęcia o jakie im chodzi. Jak zatem prezentuje się obecny rynek profesjonalnej fotografii i na co jest zapotrzebowanie?

obiektyw to nie wszystko
Po pierwsze wciąż fotografia dla biznesu ma duże udziały. Firmy czasem potrzebują profesjonalnych zdjęć, by np. zrobić foldery, kampanie reklamowe, czy po prostu zapełnić swoją stronę profesjonalnymi zdjęciami swojej firmy czy pracowników. W Warszawie jest silna konkurencja w tej dziedzinie, ale jest też najwięcej chętnych na takie usługi – przecież centrale mają tu największe firmy.

fotografia ślubna wciąż mocno się trzyma i choć konkurencja jest tu również bardzo silna, to jednak jest to obszar, który przynosi spore zyski. Wielu fotografów zajmuje się tylko fotografowaniem ślubów i taki wybór umożliwia im osiągnięcie jeszcze wyższego poziomu.

Fotograf w pracy
Nowością jest fotografia wizerunkowa. Często prezentacja naszej marki w internecie jest bardzo ważna, czy to na własnej stronie czy facebooku. Piękna i profesjonalnie wykonana fotografia sprawia, że budzi ona większe zaufanie i pomaga naszemu biznesowi czy działalności.Także fotografia modeli to całkiem nietypowa gałąź, która mimo to cieszy się popularnością. Wiele początkujących modeli, które marzą by zaistnieć w branży musi skompletować profesjonalne port folio i wynajęcie dobrego fotografa, który sprosta takiemu zadaniu nie jest łatwe!

Ważne są nie tylko aparaty fotografa, ale także jego zdolności i doświadczenie. Dzięki temu wykonane przez niego zdjęcia będą się wyróżniać i będą miały swój niepowtarzalny charakter.


Napisał: Małgorzata Szywała
Na podstawie: fphoto.pl

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-16 07:54:16
Tagi: fotografia, internecie, fotografia ślubna, fotografii, facebooku