Kultura jest wspaniała!

Jazda konna - fantastyczne hobby

Jazda na koniach niegdyś będąca sportem najbogatszych lub traktowana użytkowo, dzisiaj osiągalna dla każdego, przeżywa swój rozkwit w w branży rekreacyjnej, oraz leczniczej. Żyjąc w napięciu i tłoku, zapominamy jak ważny dla człowieka jest kontakt z przyrodą. Jazda konna jest nie tylko fantastycznym sportem polepszającym kondycję i rozwijającym mięśnie, ale też jest sposobem na relaks i oderwanie od szarej codzienności.


koń
Na podstawie: morguefile.com
Obcowanie ze zwierzętami w życiu jest niezmiernie istotne. Uczy, uwrażliwia, posiada potęgę przeskakiwania barier. Hipoterapia w nieco innej formie niż obecnie, znana jest od starożytności. Od więcej niż połowy stulecia cieszy się znaczną popularnością. Nic w tym zaskakującego, przebywanie z końmi ma w sobie troszkę magii. Żadna inna postać rehabilitacji nie oddziałuje tak kompleksowo jak hipoterapia. Praca klienta, opiekuna i zwierzęcia zawsze jest unikatowa, mimo że posiada ogromne spektrum możliwości, pracując psychomotorycznie, a także społecznie.

Stajnia Warszawa ze swoją długoletnią historią ścigania na Służewcu, w pewien sposób zobowiązuje do podtrzymania tradycji i wykorzystania proponowanych opcji. Ciągle wiele młodych ludzi od swoich pierwszych lat ćwiczy własne umiejętności w jeździe konnej i z pewnością należy zaakcentować, że jest to zajęcie na całe życie. Dla starszych także, ponieważ na naukę jazdy konnej nigdy nie bywa za późno, a konie są wyrozumiałe.

W zimie, nie tylko dla wytrawnych jeźdźców znajdą się w stajniach interesujące zajęcia. Przez wiele z nich proponowany jest dla przykładu kulig, radujący w jednakowy sposób dorosłych jak i maluchy. Jest to przyjemny sposób na spędzenie chłodnego weekendu poza stolicą. Pamiętać powinno się jednak o tym, że na kulig w zimny dzień trzeba się ciepło ubrać, a dalej już tylko pozwolić sobie na doświadczanie przyjemności w czystej postaci. Tętent kopyt, pęd, spadający biały śnieg… taka atmosfera sprzyja oderwaniu od zmartwień.

Nieważne z jakiego powodu wybieramy się do stadniny konnej, każdy znajdzie tam coś interesującego, co sprawi że jego życie stanie się choć odrobinę bardziej kolorowe, a co więcej stajnia warszawa zawsze przywita każdego szeroko otwartymi drzwiami.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-16 07:54:15
Tagi: śnieg, konie, jazda, hipoterapia, życie, spektrum