Kultura jest wspaniała!

Kolorowanki dla maluchów

Lato w naszym kraju bywa dżdżyste, zima trwa długo, dobrze więc mieć pomysły na rozrywki dla naszych pociech na te chwile. Dobrze też, by te zabawy nie ograniczały się do oglądania telewizji. Włóżmy trochę wysiłku w to, by rozrywki były wciągające i wspomagające rozwój. Wcale nie wymaga to ogromnego trudu, bo te wytyczne spełniają choćby kolorowanki.


dzieci
Napisał: Dan Cake
Na podstawie: Dan Cake
Możemy je znaleźć w każdym sklepie papierniczym czy księgarni. Czasami poza obrazkami do kolorowania zawierają też różne opowiadania, które możemy czytać maluchowi, albo zagadki do wspólnego rozwiązywania.

Gry dla maluchów nie są drogie, zatem możemy wybrać ich kilkanaście i trzymać gdzieś w mieszkaniu na wszelki wypadek. Nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się przydać. Nawet gdy w środku dnia potrzeba nam godziny spokoju, to doskonały sposób, aby zająć dziecko czymś interesującym. Zwróćmy uwagę na to, żeby znaleźć też dobre kredki - te nie zawierające żadnych niebezpiecznych barwników.


Napisał: Agencja Wydawnicza Jerzy Mostows
Malowanki dla dzieci to rozrywka polecana przez wszystkich psychologów rozwojowych. Rozwija koordynację, kształci dokładność, uczy kolorów. Dla dzieci zaznajomionych z trzymaniem kredek o wiele łatwiejsza jest nauka pisania liter. To bardzo istotne, Aby zapewniać pociechom takie rozrywki w epoce telewizji i komputerów. Można zauważyć w szkołach, że coraz więcej odkrywa się u dzieci kłopotów z pisaniem, rysowaniem i podobnymi ćwiczeniami manualnymi. maluchy umieją używać komputera, ale nie potrafią się czytelnie podpisać, albo przestawiają litery. Dysgrafia i dysleksja to już właściwie choroby cywilizacyjne. A przecież tak łatwo| im zapobiegać. Musimy tylko poświęcić trzydzieści minut w ciągu dnia na czytanie czy malowanie razem z maluchem. Zamiast sadzać je przed telewizorem zróbmy coś dla ich rozwoju. Na pewno w ten sposób przyczynimy się do rozwinięcia jego zdolności.


Napisał: G.S.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-16 07:54:15
Tagi: komputer, zima, Kolor, choroby, telewizory, kredki