Kultura jest wspaniała!

Kamery dla sportowców – jak wybrać optymalny sprzęt?

Wakacje na desce – zimą i latem – każdy może utrwalić na filmie. Nowe możliwości są coraz większe, a za stosunkowo nieduże pieniądze łatwo można zdobyć całkiem dobry sprzęt.

Decydując się na kamerę, zwykle trzeba oznaczyć jej zastosowanie. Gdy marzy się nam kamera dla aktywnych, powinniśmy jej poszukać w konkretnych modelach. Oczywiście koszt jest zazwyczaj typową przeszkodą, ale tutaj też decydujemy, jak profesjonalny sprzęt wybieramy. Kamera do robienia pewnego rodzaju portfolio narciarskich wyczynów musi być naturalnie droższa niż taka, służąca tylko dokumentowaniu wakacji. Ważne jest to, gdzie zamierzamy zamieszczać filmiki. Do internetu bez problemu mogą być kamery SD, jednak to HD rozszerza możliwości – tak jak kamera GoPro HD HERO3.


Kamery dla narciarzy, rowerzystów...

Kamery sportowe są wygodne i małe, z reguły można wybierać wodoodporne modele. Nie ukrywajmy, że trzeba je dobrać do rodzaju dyscypliny sportowej. Inną kamerę kupią rolkarze, a inną motocykliści. Kamera ma mocowanie do kasku, w czasie górskich slalomów bez wątpienia powinna być wytrzymała.

Sport-shop.pl - sklep sportowy
Na podstawie: Sport-shop.pl
Oczywiście sposób mocowania ma tu duże znaczenie, dlatego że kamery dla narciarzy np. przypinamy do okularów. Do samochodowych szaleństw idealnym rozwiązaniem wydaje się kamera GoPro HD HERO2, ale na longboard kupimy pewnie już coś w innym stylu. Sportowe sprzęty do filmowania są odporne na wszystkie wstrząsy, możemy kupić też szerokokątne – specjalnie do rozległych kadrów. Oferta jest spora.

Dostosowanie kamery do umiejętności

Kamery sportowe nie w każdej sytuacji są jednak przyjazne amatorom, dlatego też są adresowane do fanów potężnych emocji i trudnych sportów. Trudno ukryć, że producenci bazują na tym, że najatrakcyjniejsze nagrania to te, pełne dynamicznych ujęć. Wtedy też nie zauważamy błędów i różnych niedociągnięć, bo chodzi o samo wrażenie. Warto też wybrać kamery z opcją zaznaczenia trasy zjazdowej, dzięki GPS-owi, który może być wbudowany w kamerę. Całość jest zależny od ograniczeń cenowych, ponieważ są takie kamery naprawdę skierowane są głównie do hobbystów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-16 07:54:15
Tagi: Internet, kamera, film, sport, kask, sprzęt