Kultura jest wspaniała!

Pomysł na fajny wieczór z dziećmi w każdym wieku

Masz dzieci? Pragniesz ciekawie i pożytecznie spędzić popołudnie ze swoimi pociechami? Olej komputer i telewizję. Nic tak nie stymuluje rozwoju młodego człowieka, jak lektury i gry planszowe, potwierdzają to badania. W poniższym artykule doradzę, jakie pozycje kupić, abyś i ty także spędził miło czas, drogi rodzicu.
Gra planszowa - Qwirkle
Na podstawie: http://www.planszoweczka.pl/
Qwirkle wydaje się banalną grą, lecz wymusza wiele pomyślunku. Świetnie nadaje się nawet dla najmłodszych pociech, ponieważ reguły są proste do zrozumienia. W zestawie jest sto osiem barwnych tabliczek z oznaczeniami i trzeba ułożyć z nich rzędy w wielu wzorcach barwa-symbol.
Gra planszowa - Carcassonne
Na podstawie: http://www.planszoweczka.pl/
Gra ta uczy kolorów i percepcji kształtów, a także usprawnia myślenie rywalizacyjne, bo uczestnicy starają się sobie wzajemnie przeszkadzać.Dla odrobinę zaawansowanych wiekiem latorośli rekomenduję wspaniałą grę Carcassonne. W odróżnieniu od innych gier, nie zawiera ona w pudełku planszy, a tylko karty, budujące mapę obszaru, wykładane od razu na stół. Kluczem do zwycięstwa jest jak najmądrzejsza polityka rozplanowania zabudowań przejętych miejsc. Wszystko jest stylizowane na średniowieczne francuskie miasto. Gra umili czas maksymalnie 6 osobom i fantastycznie rozwinie umiejętność strategicznie, a również pozwoli dowiedzieć się wiele tamtym okresie. Wielką zaletą Carcassonne jest jej żywotność.
Gra planszowa - Cosmic Encounter
Na podstawie: http://www.planszoweczka.pl/
W sklepach możesz kupić wielką liczbę rozszerzeń, takich jak „The River”, „Katapulta” i „Grody mosty i bazary”

Za to dla fanów fantastyczno-naukowych gier świetną ideą na wieczór może stać się partyjka w Cosmic Encounter. Pozycja została stworzona ponad 30 lat temu i mimo wieku wciąż zachowuje grywalność. W tej grze każdy z uczestników wybiera sobie rodzaj kosmity, próbując przejąć kontrolę nad galaktyką. To naprawdę świetna pozycja dla starszych dzieci, rozwijająca umiejętności interpersonalne, takie jak budowanie umów i sojuszy i praca dla wspólnego celu. W rzeczy samej Cosmic Encounter znakomicie rozwija spryt,gdyż nieraz konieczne jest wpuszczenie rywala w maliny. Najbardziej powszechna edycja przeznaczona jest dla od 3 do 6 ludzi.

Dla dojrzalszych już pociech proponuję Czarne historie, pozycję, która dla maluchów może okazać się odrobinę za straszna. Przedstawiam reguły: gra ma w sobie karty z mrocznymi historiami, a gracze muszą odgadnąć ich korzenie korzystając z podpowiedzi Mistrza Tajemnic. Ta zajmująca gra fantastycznie pobudza inteligencję.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-16 07:54:18
Tagi: gra, czas, karty, pedagog, nauce, lat, kolorów, rozszerzenie, edycja