Kultura jest wspaniała!

Elektroniczny papieros – jak skutecznie wyjść z nałogu

Bardzo dużo osób na całym świecie boryka się z problemem tytoniowego nałogu. Co gorsze problem ten zaczyna dotykać coraz to młodszych ludzi. Gromadzone od lat statystyki pokazują, iż wiele palaczy rośnie w energicznym tempie pośród osób, które jeszcze nie skończyły 18 lat.


Łatwo jest zacząć, trudniej jednak rzucić. Pytanie, czy jest coś, co może nam w tym jakoś pomóc? Elektroniczny papieros w swoich założeniach ma być antidotum pozwalającym na ucieczkę od nałogu. Konstrukcja jego umożliwia dokonywanie nikotynowych inhalacji. Nikotyna jest substancją psychoaktywną, którą zawiera dym tytoniowy i która wpływa na poprawne samopoczucie osób palących. To właśnie ona odpowiedzialna jest za uzależnienie od tytoniu i to o nią nasz organizm ubiega się najbardziej, gdy mamy zamiar porzucić palenie.
casablancacig
Napisał: Lindsay Fox
Na podstawie: http://www.flickr.com

Epapierosy pozwalają nam regulować ilość dostarczanej do organizmu nikotyny poprzez stopniowe zmniejszanie jej ilości. Samo urządzenie swoim wyglądem i kształtem może przypominać zwyczajnego papierosa, cygaro lub fajkę, w zależności od naszych preferencji. Oprócz nikotyny, ciecz znajdująca się w e-papierosie może mieć też dodatki aromatyczne oraz smakowe, dzięki czemu nie tylko nie będziemy przeszkadzać osobom z najbliższego otoczenia, ale również dookoła nas będzie się unosić przyjemna aromatyczna aura. Jest to dodatkowy plus ponieważ palacze nader często borykają się z takim problemem. Silny zapach tytoniowego dymu wnika nie tylko w ciuchy ale też powoduje specyficzny zapach wydobywający się z ust. Zdarza się, iż problem ten komplikuje relacje z życiowymi partnerami, wywołując niepotrzebne kłótnie.


Warto też zwrócić uwagę na fakt, że papierosy elektroniczne pomagają nam zmierzyć z aspektami psychologicznymi uzależnienia od papierosów. Dużo ludzi skarży się na zwiększoną drażliwość podczas rzucania palenia oraz na brak zajęcia dla rąk. Wiąże się to dosyć często z tendencją do przybierania na wadze, ponieważ szukamy jakiegoś zamiennika i próbujemy odciągnąć naszą uwagę od chęci sięgnięcia po papierosa poprzez sięganie po coś „na ząb”. Elektroniczny papieros likwiduje ten kłopot, gdyż zawsze mamy możliwość go mieć w zasięgu ręki, gdy tylko przyjdzie chęć na papierosa.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-22 09:37:18
Tagi: antidotum, aura, nikotyna, papieros, kłótnie