Kultura jest wspaniała!

Jak sfinansować projekt - fajny artykuł

Podejmowanie wielu mniej bądź bardziej ważkich decyzji co do zrealizowania projektu zajmuje nierzadko współcześnie cenny czas, który wielu ludziom ucieka niezwykle prędko przez palce. Czasami nawet wspaniały projekt z powodu różnych czynników może napotkać problemy finansowe. Wiele razy koncepty i wynalazki, które mogłyby się cieszyć popularnością, nigdy nie wyszły poza sam plan. W takich przypadkach świetnym rozwiązaniem okazuje się crowdfunding, który pozwala na popularyzację projektu i efektywną zbiórkę pieniędzy.

Crowdfunding jest formą finansowania nadzwyczaj łatwą i genialną zarazem – polega na zgromadzeniu środków przez osoby zaciekawione danym projektem poprzez małe jednorazowe wpłaty, zwykle za pośrednictwem internetu – blogów, stron internetowych i portali społecznościowych. Powodzenie crowdfundingu polega przede wszystkim na przystępnym i interesującym przedstawieniu pomysłu, i na podkreśleniu jego użyteczności.

skąd wziąć pieniądze?
Napisał: Andrius Repsys
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ogromną ilość przykładów konkretnych zalet tego rodzaju zbiórki można odnaleźć w sieci wpisując choćby hasło crowdfunding. Najpewniej zawsze zrobić wstępną selekcję najważniejszych cech, jakie interesują klienta, aby wiedzieć, czego konkretnie się szuka w reklamie projektu i nie tracić zbyt wiele czasu na rozmyślanie nad jego przekazem. Jest wiele platform i serwisów, które ułatwiają lub są pośrednikiem crowdfundingu. Całe jednak powodzenie akcji zależy od jej jak najszerszego popularyzacji, z tego też powodu istotny jest koncept, innowacyjność i dowcip. Najlepiej, by podchodzić do projektów tak, by były one dla widza nowatorskie, wspaniałe i przyciągające uwagę. Crowdfunding nabiera także rosnącej popularności w Polsce - https://wspieram.to/rozpocznij.html.

Inne popularne sfery, w których crowdfunding jest zwłaszcza widoczny, to muzyka, komiks i wynalazki. Tego rodzaju pozyskiwanie środków stanowi także dobry sposób na walkę z sieciowym piractwem – zamiast zniechęcać ludzi do pobierania płyt, zachęca się ich do wpłacania dobrowolnych kwot. Choć pozornie nie są to olbrzymie sumy, zebrane razem sprawiły, że wielu alternatywnych muzyków wydało płyty i wzięło udział w koncertach oraz festiwalach. Trudno więc zaprzeczyć wnioskowi, że dofinansowanie projektu przez crowdfunding sprawia, że niewiele się traci, a jest on wspaniałą drogą na zwiększenie popularności, koniecznej do sukcesu.

Doskonałym wyjściem z sytuacji okazuje się w większości wypadków wcześniejsze zapoznanie się z zdaniem użytkowników Internetu. W ten sposób da się pozyskać ważne informacje o takim zjawisku jak crowdfunding. W sieci nie brakuje ludzi, jacy zdecydowanie z chęcią podzielą się własnymi doświadczeniami, ocenią odpowiedni projekt ,jak również dostarczą wielu bardzo wartościowych informacji o otrzymanym feedbacku - odwiedź ten link.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-22 09:37:15
Tagi: muzyka, płyty, informacje, czas, hasło, crowdfunding, komiks, sukces, finansowanie