Kultura jest wspaniała!

Koty w naszym życiu

Dzieci w pewnym wieku dojrzewają do pewnej śmiałej decyzji i któregoś pięknego ranka mówią nam, że pragną posiadać zwierzątko. Mógł to być wpływ kolegów z podwórka. Jeżeli w sąsiedztwie jakiś maluch ma świnka morska lub inne stworzonko jest na podwórku kimś. Pozostałe dzieciaki chcą w końcu zwierzaka ponosić, pofiglować z nim chwilkę. W tym wypadku ten dzieciak jest panem i władcą i tylko od jego zachcianki zależy, kto teraz weźmie na ręce jego świnkę.


Jeśli więc nasze dziecko zawzięło się, by mieć małego przyjaciela, powinniśmy mu przedstawić, jakie z tym łączą się następstwa. Zwierzę to nie tylko same radości, ale przede wszystkim codzienne obowiązki. Pociecha musi wiedzieć, że zwierzątko musi otrzymywać pokarm, musi być czyszczone, a niekiedy- wyprowadzane. Jeśli dziecko jest świadome tych wielu reguł i przyjmuje je, możemy się nad tym zastanowić.

Za każdym razem jest dylemat- chcemy kota, czy psa? W przypadku tej pierwszej opcji zadanie kąpania odpada. Kotki to bardzo schludne istoty i lubią same zadbać o swoją higienę. Są również dużymi indywidualistami. Zawsze chodzą własnymi drogami i to one podejmują decyzję, kiedy można je głaskać, nie na odwrót. Dlatego, wybierając kupno kotka, wpuszczamy do swojego domu absolutnego króla. Więcej tu

Napisał: Qole Pejorian
To, że koty posiadają swoją opinię na każdy temat, zupełnie nie znaczy, że nie lubią się bawić. Dlatego, by zafundować dużą frajdę naszemu zwierzakowi, możemy mu kupić odpowiednie zabawki dla kota (http://www.zoologiczny.sklep.pl/Zabawki_dla_kota__39_40). Znajdziemy je we wszystkich sklepach z akcesoriami dla zwierząt. Można je też kupić w sieci. Do najpopularniejszych należą myszki. Są one dostępne w wielu typach. Zazwyczaj są wypełniane kocimiętką. Mogą służyć jako gryzak lub narzędzie zabawy.


Korzystając z usług sklepu w sieci Zoologiczny.sklep.pl można od razu zakupić odpowiednią karmę dla kotków, która posiada właściwe dla naszego kociaka składniki. Odpowiednie karmienie to pewność, że nasz kot będzie rósł tak jak trzeba, a jego futerko będzie cudownie lśnić.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-22 09:37:20
Tagi: dziecko, kot, pokarm, świnkę morską