Kultura jest wspaniała!

Najgorętsze premiery najbliższych miesięcy już są blisko

Wielu ludzi prezentuje mylne wyobrażenia nt branży komputerowej. Gry komputerowe kojarzą im się z brutalnością oraz obscenicznością. Obarczać winą tutaj powinno się dyletanckie media, które lubią gonić za kłamliwe sensacją i wszelkie kwestie analizować płytko.


battlefield
Warto to napisać wprost – gry komputerowe nie powodują, że ludzie wychodzą na ulice i zaczynają zabijać. Jest totalnie na opak. Częste granie na pececie może skutecznie odprężyć nawet nerwowego osobnika.

Najbardziej winne w mówieniu o branży gier jest uogólnianie. Zazwyczaj jedna pozycja z ogromnym poziomem agresji i golizną może spowodować, że wszelkie inne tytuły widziane są jako wielkie zło tego świata. Trzeba jednak mieć na uwadze, że każdego roku na półki trafiają masy tytułów na PC i konsole. Możemy wyodrębnić co najmniej 10 zupełnie różnych rodzajów produkcji. Są zatem znane shootery, które często mają w sobie sporą dozę przemocy. Jednak to jedynie pewien ułamek wszystkich dostępnych gier. Są przecież gry strategiczne, w których zadanie gracza jest tworzenie cywilizacji od początku historii. Są również gry RPG, oferujące nierzadko ambitniejszą warstwę fabularną od wielu dzieł literackich.

Na zakończenie warto napisać jeszcze parę słów o przyszłych eventach w świecie zabawy komputerowej. Wielu graczy z całej kuli ziemskiej bez wątpienia wyczekuje na pojawienie się kolejnej odsłony kultowej serii Assassins Creed na PC. Ta część będzie nosiła numerek 4. Jej fabuła ma być osadzona w korsarskich klimatach. Kolejną głośną premierą w branży growej będzie Battlefield 4 na komputery PC. Trzecia odsłona tej serii bez przerwy chwali się znaczną popularnością wśród maniaków zabawy przez sieć. Wszystkie wiadomości, jakie udostępnili twórcy do tej pory, wskazują, że Battlefield 4 na PC będzie cechował się cudowną grafiką i wspaniałą grywalnością.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-22 09:37:21
Tagi: gry, Battlefield