Kultura jest wspaniała!

Gry online – dlaczego tak wiele osób lubi w nie grać? Sprawdź ich zalety

Gry planszowe straciły na swej popularności, w chwili, gdy pojawiły się gry online. To aktualnie jeden z najczęściej wykorzystywanych sposobów na doskonałą rozrywkę nie tylko dla najmłodszych. Grają tak samo nastolatki, jak i osoby dorosłe, które starają się mieć chociaż odrobinę czasu na ulubioną grę i oderwać się od rzeczywistości. Tak wiele osób je uwielbia, a dodatkowo odznaczają się niezaprzeczalnymi plusami. Jakimi?
więcej informacji
Napisał: Highways Agency
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przede wszystkim – łatwością dostępu. Nie musimy nic instalować, wystarczy komputer podłączony do sieci i już można oddać się zabawie. Gry nie wymagają praktycznie żadnych kompetencji, by je włączyć, dlatego poradzi sobie z nimi nawet kilkulatek, który chce ścigać się autami bądź mała księżniczka uwielbiająca przebieranki.

Dzięki temu szkraby mogą oswajać się ze sprzętem. Błyskawicznie nauczą się go obsługiwać. Poza tym, co jest dobre i dla dorosłych, i dla dzieciaków, gry online rozwijają naszą spostrzegawczość, szczególnie w zręcznościówkach. Ciągle należy coś przeskakiwać, gdzieś się dostać, przed czymś się schować, dzięki temu nasza koncentracja również osiąga maksimum swojej możliwości.

Gry komputerowe
Napisał: dfactory
Na podstawie: http://www.flickr.com
Gry logiczne oraz gry strategiczne zaś to idealny sposób na naukę logicznego myślenia i cierpliwości, gdyż czasem na wyniki swoich działań należy moment poczekać – np. stawiając od podstaw miasta. Mają pozytywny wpływ na wyobraźnię oraz pozwalają na kontakty z ludźmi z całego świata – dlatego równocześnie szybciej nauczymy się języków obcych, gdyż zapragniemy pogadać z naszym internetowym towarzyszem z gry, aby dowiedzieć się, kim jest naprawdę.Na koniec należy dodać, że gry online uczą rywalizacji - co przyda nam się w pracy. Pokazują, w jaki sposób wyrażać radość z sukcesu, lecz również oswajają z porażką oraz uświadamiają, że z przegraną również musimy się pogodzić oraz przyjąć ją z pokorą, by stawać się coraz lepszym.
Jednak pamiętajmy, iż nie warto każdego wolnego momentu spędzać w sieci. Pospacerujmy, pograjmy w nogę z kumplami, wybierzmy się z przyjaciółkami na pogaduchy, a przekonamy się, że czas spędzany w realnej rzeczywistości jest równie przyjemny. W przeciwnym wypadku szybko wpadniemy w nałóg oraz zaniedbamy bliskich, co niewątpliwie negatywnie odbije się na naszych stosunkach rodzinnych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-23 07:54:17
Tagi: rozrywka, komputer