Kultura jest wspaniała!

Co należy wiedzieć, w przypadku gdy będziemy chcieli stworzyć swoją stronę w internecie

Internet stał się wszędzie obecny, tak naprawdę ciężko sobie wyobrazić bez niego życie. W sieci ludzie czytają codzienne informacje, przeglądają program telewizyjny albo rozkład jazdy.
strona internetowa
Napisał: Serge Kij
Na podstawie: http://www.flickr.com
W wirtualnym świecie bardzo dobrze radzi sobie także handel, już teraz szacuje się, że spora część obrotów firm handlowych pochodzi właśnie z sieci. W zasadzie każdy, kto będzie miał tylko trochę chęci, może sobie własną internetową stronę założyć i publikować tam co go interesuje, oczywiście w zakresie możliwym przez przepisy prawa i dobre obyczaje. Do otworzenia swojej strony w internecie są wymagane trzy sprawy. Na początku, trzeba zarezerwować odpowiednią domenę, czyli internetowy adres, pod jakim strona będzie dostępna. Najpopularniejsze wśród naszych internautów obecnie są domeny mające końcówkę pl, lecz coraz chętnie wybierane są końcówki com.pl, com i eu. Oprócz internetowego adresu trzeba będzie stronę opracować w formie zrozumiałej dla przeglądarek internetowych, czyli pod postacią HTML.w sieci
Napisał: Highways Agency
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeszcze jednym istotnym elementem wymaganym do funkcjonowania strony internetowej jest kupno serwera hostingowego, czyli konta na jednym z serwerów, na którym nasza strona fizycznie zostanie umieszczona, i który to hosting zapewniał będzie obsługę jej wyświetlania. W propozycjach hostingowych firm można przebierać do woli i dostosować pakiet odpowiedni do potrzeb (wejdź tutaj). Jeśli strona dopiero startuje w wirtualnym świecie i nie planuje się dużej ilości odwiedzających, to spokojnie wystarczyć powinien najtańszy nawet z pakietów, który będzie kosztował kilka złotych miesięcznie. Należy jednak bardzo rozważnie znaleźć firmę której zlecimy takie usługi. Tanie serwery wirtualne niekiedy są oferowane przez mało rzetelne firemki, uruchamiane przez studentów albo uczniów. Kuszą one niską ceną i wysokimi parametrami, ale niestety jakość wykonywanych usług może postawiać sporo do życzenia. Serwery często pracują mało stabilnie, pokazują błędy i się wieszają, dlatego też znacznie lepiej zapłacić parę złotych więcej i mieć pewność, że strony otwierać się będą przez cały czas, a dane i pliki zgromadzone w czasie pracy serwisu nie ulegną zniszczeniu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-24 07:54:39
Tagi: Internet, hosting, serwer hostingowy, Tanie serwery wirtualne