Kultura jest wspaniała!

Jak ochronić swój towarowy znak i dostać się na rynek europejski? To naprawdę łatwe i osiągalne dla każdego

Czy wiesz, że jak masz działalność gospodarczą w jednym z państw UE, to możesz zarejestrować własny znak towarowy w urzędzie krajowym? To zagwarantuje Twojej marce ochronę, co jest niezbędne dla każdego właściciela firmy, szczególnie dzisiaj. Tak definiowany wspólnotowy znak towarowy gwarantuje ochronę na terenie całej UE. To niezwykle wygodne, ponieważ na podstawie tylko jednego zgłoszenia masz zapewnienie, iż nikt nie będzie podszywał się pod Twój znak firmowy.


Oczywiście tego typu zastrzeżenie jest związane z konkretnymi kosztami. Internetowe zgłoszenie wspólnotowego znaku towarowego to kwota 900 euro, zaś takie zgłoszenie jesteśmy w stanie dokonać tylko w jednym języku, nie jest więc wymagana znajomość chociażby angielskiego czy innego języka. Te zgłoszenie jest sprawdzane i jak wszystko jest w porządku, to znak zostaje zarejestrowany. Jednocześnie może być ponawiany w nieskończoność, co dziesięć lat np patenty.

Powinniśmy wiedzieć, że zarejestrowany znak towarowy to same zalety. Po pierwsze, wartość Twojej marki jest w pełni zabezpieczona, a to jest właściwie najbardziej istotna wartość dla każdego właściciela firmy.
prawo
Taka praktyka wpływa na rozwój firmy, co najważniejsze na zwiększanie majątku. Co bardzo ważne tego typu znak chroni przed konkurencyjnymi markami, które nieczystymi zagraniami chcą się podpiąć pod naszą działalność. Wiadomo, po rejestracji zwiększają się nasze prawa, jakie wcześniej były wystawione na bardzo trudną próbę i były nie do końca jasno zdefiniowane, to w sposób pewny zapobiega fałszerstwom i oszustwom. Dzięki temu można spać ze spokojem.


Korzyści są jeszcze bardziej znaczne. Jedna rejestracja, a jest obowiązująca w każdym państwie Unii Europejskiej. To oznacza, iż posiadacz znaku ma osobliwe prawo do korzystania z niego w każdym teraźniejszym i przyszłym kraju Unii Europejskiej. Co najbardziej długofalowe dla twojego biznesu to rynek, jaki stoi przed Tobą otworem, oczekuje tam na Ciebie prawie 500 milionów klientów. Jedna opłata i korzyści na lata, to chyba świetna okazja do rozwoju swojego biznesu, a jednocześnie pełnego bezpieczeństwa. Chcesz wiedzieć więcej? Wyszukaj w internecie wiadomości na ten temat pod frazą rzecznicy patentowi Warszawa. Rzeczywiście warto wiedzieć więcej na ten temat, skorzysta na tym Twój biznes, a jak wiadomo dla każdego przedsiębiorcy to jest najbardziej istotne.
Autor jwp.pl

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-24 07:54:37
Tagi: znak towarowy, rzecznicy patentowi